בדיקת מז"פ: התובע הארגנטינאי המנוח ניסמן נרצח ולא התאבד

משפחתו של אלברטו ניסמן ערכה נתיחה באופן פרטי שממנה עולה סיבת המוות האמיתית, לטענתם. בתחילה העלו ממצאי מז"פ בזירה את הסברה כי הוא שם קץ לחייו, אך לא נעשתה קביעה רשמית בעניין

נרצח. אלברטו ניסמן (רויטרס)

בדיקות זיהוי פלילי עצמאיות שבוצעו מטעם משפחת התובע הארגנטינאי המנוח אלברטו ניסמן, שהאשים את הנשיאה כריסטינה פרננדז דה-קירשנר בטיוח מעורבותה של אירן בחקירת הפיגוע בבניין הקהילה היהודית ב-1994 העלו תוצאה חד-משמעית: הוא נרצח ולא התאבד. כך מסרה היום (חמישי) גרושתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשויות בבואנוס איירס לא פרסמו את דוח הנתיחה המלא של גופתו של ניסמן, שנמצא ללא רוח חיים כשקליע בראשו ולצד גופתו אקדח ב-18 בינואר השנה. ממצאי המז"פ הראשוניים שנאספו בזירה העלו תחילה את הסברה כי התובע שם קץ לחייו, אך לא נעשתה קביעה רשמית בעניין.

התיק נסגר. קירשנר (רויטרס)

בחודש שעבר סגר התובע הכללי בארגנטינה את תיק החקירה וקבע כי אין ממש בהאשמות נגד הנשיאה דה-קירשנר. קירשנר עצמה אמרה כי ההאשמות "אבסורדיות", וגם השגרירות האירנית בבואנוס איירס הכחישה בתוקף כל מעורבות של הרפובליקה האסלאמית בפיגועים שבהם נהרגו 85 בני אדם.

לפני שנמצא ללא רוח חיים בדירתו, טען ניסמן כי הנשיאה סיכמה עם אירן על סיכול חקירת הפיגוע והמעורבות האירנית האפשרית בו. נסיבות מותו של התובע היהודי הפכו חקירת רצח למשבר פוליטי מהחמורים שעמם נאלצה הנשיאה להתמודד במהלך שבע שנות שלטונה.