קרי לסנואודן: "תהיה גבר ובוא הביתה"

אחרי שהמדליף אדוארד סנואודן טען שהוא אומן כמרגל, מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ענה לו בחריפות בשידור לאומי. "אדם פטריוט לא היה בורח", קרא קרי, "הוא היה יכול לבוא הביתה, אבל עכשיו הוא בורח מדין הצדק"

קרי VS סנואודן (חדשות 2)

מזכיר המדינה האמריקני , ג'ון קרי קרא היום (ד') למדליף שגרם הכי הרבה נזק למדיניות החוץ האמריקנית, אדוארד סנואודן - עריק וקרא לו לשוב לארצות הברית. "תהיה גבר ותגיע בחזרה לארצות הברית", אמר קרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מזכיר המדינה האמריקני נשאל בתכנית TODAY, ששודרה בכל רחבי ארצות הברית בשידורי NBC, על פרשת סנואודן. בין היתר נשאל על העובדה שסנואודן אמר כי היה מרגל ולא טכנאי, ולא תכנן מעולם להישאר ברוסיה אבל נאלץ להישאר שם בגלל המדיניות של ארה"ב. "ובכן, יחסית לאדם שאמור להיות חכם, זו תשובה די טיפשית", אמרי קרי בתגובה לשאלות.

"עם מר סנואודן רוצה לחזור לארצות הברית, אנחנו נקבל אותו ונעלה אותו לטיסה עוד היום", הוסיף מזכיר המדינה האמריקני. לדעת קרי, סנואודן צריך "לחזור לארצות הברית ולהעלות את הטענות שלו מול הציבור האמריקני".

בראיון שהתקיים עם סנואודן היום, בתכנית אחרת של רשת NBC, אמר המדליף כי אומן "כמרגל במובן המסורתי של המילה". עוד טען סנואודן, שחלקו בביצוע המדיניות האמריקנית גדול בהרבה ממה שהממשל מודה בו.

"אדם פטריוט לא היה בורח. הוא היה יכול לבוא הביתה, אבל עכשיו הוא בורח מדין הצדק", ציין קרי. "אם כל כך אכפת לו מאמריקה והוא מאמין מאמריקה, הוא צריך לסמוך על מערכת הצדק האמריקנית".

מזכיר המדינה האמריקני הוסיף: "אני חושב שהוא מבולבל, אני חושב שזה עצוב מאוד. אבל זה איש שגרם לנזק עצום למדינה שלנו".