האם ממשלת תאילנד חסמה את פייסבוק?

מיליוני משתמשים תאילנדים בפייסבוק מדווחים על חסימות, קשיים ושיבושים ברשת החברתית; ממשלת תאילנד הודיעה כי חסמה את פייסבוק כדי למנוע מחאה נגד הצבא, אך בצבא מכחישים ואומרים כי מדובר בתקלה טכנית בלבד

חסמו את פייסבוק? הצבא התאילנדי (רויטרס)

משרד המידע והטכנולוגיה של תאילנד הודיע בצהריים (ד') כי חסם את הגישה לרשת החברתית פייסבוק מהמדינה כדי למנוע מחאות נגד ההפיכה הצבאית. "חסמנו את הרשת ומחר ניפגש עם נציגי טוויטר ואינסטגרם כדי לבקש שיתוף פעולה", מסר שר הטכנולוגיה התאילנדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, בצבא תאילנד הכחישו כי חסמו את הרשת החברתית, ואמרו כי מדובר בסך הכל בתקלה טכנית, שמונעת מ-30 מיליון משתמשי פייסבוק בתאילנד להיכנס לחשבונות שלהם.

גם הגולשים מבולבלים: חלקם מדווחים כי הם לא מצליחים להיכנס לפייסבוק, אחרים מדווחים על שיבושים קלים בלבד בפעילות או אפילו על פעילות מלאה. עמודים פוליטיים שקראו למחאה נגד הצבא - נחסמו. משתמשים רבים הביעו מחאה נגד הצבא ברשת החברתית שבינתיים נותרה פתוחה - טוויטר.

מועצת התקשורת הלאומית של תאילנד כבר הודיעה לאחר ההפיכה כי ייתכן שתחליט לחסום אתרי אינטרנט. "זו לא צנזורה, זו חסימה של תוכן אתרים שיפגעו במוסריות הציבור ויגרמו עימותים, אי שקט ואיום על הביטחון הלאומי", נכתב בהצהרת המועצה.