צפו: כך נלחמים הסינים בטרור

על רקע המצב הביטחוני המתוח בסין, המשטרה והצבא תרגלו ברחבי המדינה מספר תרחישים של מתקפות טרור ובהם השתלטות על אוטובוסים ועל בנייני מגורים בעיר. האימון כלל שימוש באמצעים מתקדמים וגם קרבות גרילה בג'ונגלים. האם הסינים יצליחו גם בזמן אמת לשחזר את ההצלחה?

לאחר שורת פיגועים בסין, כוחות הביטחון המקומיים מעלים הילוך במלחמה בטרור: המשטרה והכוחות המיוחדים תרגלו ברחבי המדינה מספר תרחישים, והשתמשו לראשונה בכלים טכנולוגיים חדישים ובהם מערכת שליטה מרחוק ורובי צלפים מתקדמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתרגיל נראים הכוחות כשהם מתרגלים השתלטות של מחבל, שמשוחק בתרגיל על ידי גבר עם סרט כתום על ראשו, על אוטובוס נוסעים. לאחר מעקב באמצעות כלי רכב משוריינים ומסוק, הצליח אחד השוטרים לנצל רגע של חוסר תשומת לב של התוקף וחדר לאוטובוס דרך תא המטען. בעקבותיו באו הכוחות המיוחדים שתוך מספר שניות פרצו את החלונות וטיפסו פנימה בעזרת סולם.

תרחיש נוסף שתרגלו הכוחות הסינים הוא התבצרות של מחבלים בבניין מגורים עם בני ערובה. החיילים השתלטו על המבנה במבצע משולב - ירי לעבר המחבלים מלמטה ובמקביל השתלשלות ממסוקים לתוך הקומות העליונות.

ההשתלטות על הבניין (רויטרס)

לאחר מכן נראה כי צבא סין תרגל גם לחימה בשטח כפרי, ולא רק בעיר. בסרטון ששודר בטלוויזיה הסינית נראים הלוחמים מתרגלים קרב מגע וירי באקדחים. בסין הבטיחו כי התרגיל הגדול הוא רק אחד מתוך רבים שעוד יגיעו כדי להיאבק בטרור.

בשבוע שעבר נהרגו במדינה 39 בני אדם לאחר ששתי מכוניות דהרו לתוך השוק בעיר אורומצ'י שבצפון מערב סין, ומתוכן השליכו חמושים מטעני חבלה. מוקד המתיחות הביטחונית הוא באזור צפון מערב סין, בו חיים בני המיעוט האויגורי-מוסלמי.