תיעוד: ההסתערות על נמל התעופה בדונייצק

מאז אתמול מנהלים כוחות אוקראיניים קרב נגד בדלנים פרו-רוסים שהתבצרו עם נשק רב בשדה תעופה ליד העיר שבמזרח המדינה. ההשתלטות הצבאית כללה הצנחת כוחות מהאוויר ועל פי הדיווחים, לפחות 40 בני אדם נהרגו בחילופי האש

לפחות 40 בני אדם נהרגו במהלך היממה האחרונה בקרבות בין כוחות אוקראינים למורדים פרו-רוסיים בסביבות העיר דונייצק שבמזרח המדינה - כך אמר הבוקר (ג') ראש העיר אלכסנדר לוקיאנצ'נקו. כתב רשת Newsanna האוקראינית הצטרף לשורות הלוחמים האוקראינים, שהסתערו על שדה תעופה שבו התבצרו הבדלנים עם נשק נגד טילים ונשק קל, ותיעד את חילופי האש בין הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים מאוקראינה, הלחימה בעיר נמשכת גם היום. סוכנויות הידיעות ברוסיה הודיעו כי משאיות ממשיכות להגיע לאזור עם ציוד ותחמושת ויוצאות עם פצועים והרוגים. הכוחות האוקראינים שיגרו אמש שני מטוסי קרב לסייע בקרב, תקיפה שכללה גם הצנחת כוחות ממטוסים לשדה התעופה.

אמש נסוגו המורדים הפרו-רוסים והטלוויזיה האוקראינית שידרה את ההודעה של דובר הממשל, שאמר כי הכוחות שהיו בטרמינל "נסוגו והמבצע ללחימה בטרור שניהלנו הצליח". למרות ההודעה, במהלך הלילה והבוקר נמשכו חילופי הירי ותושבי העיר דיווחו על קולות ירי מכיוון שדה התעופה.

צנחנים אוקראינים הסתערו על נמל התעופה (AP)

המורדים הפרו-רוסים תומכים בהתנתקות דונייצק מאוקראינה. הם הודו שעשרות מאנשיהם נהרגו במתקפה וטוענים שימשיכו להיאבק על עצמאותם. פטרו פורושנקו, המיליארדר האוקראיני שזכה בבחירות שנערכו שלשום, אמר שהלחימה במקום תסתיים תוך מספר שעות.

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב קרא הבוקר להפסקת האלימות ושפיחת הדמים: "זו המשימה החשובה ביותר של המשטר בקייב".