דיווח רוסי: 35 הרוגים מ-RPG בנמל התעופה בדונייצק שבאוקראינה

יום של קרבות קשים בעיר דונייצק הסתיים, על פי דיווחים, ברקטת RPG שפגעה במשאית שפינתה פצועים ממתקפה שנערכה מוקדם יותר על נמל התעופה. המשאית שנפגעה סומנה ככל הנראה כאמבולנס

אש בנמל התעופה בדונייצק (רויטרס)

לפחות 35 בני אדם, ככל הנראה בדלנים פרו-רוסים, נהרגו הלילה (ג') ו-15 נוספים נפגעו מרקטת RPG שנורתה לעבר משאית שהובילה פצועים מנמל התעופה בדונייצק. כך דיווחה רשת הטלוויזיה הרוסית RT מפי מקורות בדלנים פרו-רוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, המשאית שהובילה את הפצועים סומנה כאמבולנס. מוקדם יותר היום נכנסו לנמל התעופה בדונייצק בדלנים פרו-רוסים חמושים בנשק רב, סגרו את דרכי הגישה לנמל והשביתו את מערך הטיסות.

ארכיון (רויטרס)

בשעות הצהריים פתחו מטוסי קרב של אוקראינה במתקפה נגד הבדלנים הפרו-רוסים שהשתלטו על נמל התעופה הבינלאומי בדונייצק, מה שהוביל לקרבות מסביב למתחם שהפכו להפגנת כוח של שני הצדדים אחרי בחירתו של הנשיא החדש פייטרו פורושנקו.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי עשן שחור היתמר מעל נמל התעופה, אחרי שורה של פיצוצים וחילופי אש במקום, בעוד שמטוסים חגו מעל האזור. מקור ביטחוני ציין כי פלוגות סיוע נחתו באחד מאזורי העימותים עם פרוץ הקרבות במזרח אוקראינה לפני חודשיים.