מחוקק שלף "מטען צינור" בפרלמנט. צפו

הפרלמנטר ביל הפרנן מהמפלגה הליברלית ניסה ואף הצליח להוכיח את רמת האבטחה הירודה בבית הנבחרים בקנברה, כשבמהלך דיון עם נציגי המשטרה שלף חפץ שנראה כמו שלושה מקלות דינמיט קשורים יחדיו. כך זה נראה

תדהמה אחזה אתמול (א') בפרלמנט האוסטרלי, לאחר שאחד המחוקקים הצליח להכניס מטען צינור דמה לבניין - רק כדי להוכיח את רמת האבטחה הירודה, כדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חבר הפרלמנט ביל הפרנן מהמפלגה הליברלית, שבראשה עומד ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט, השתתף בדיון עם נציגי המשטרה שנסוב סביב אמצעי סינון ואבטחה חדשים. באמצע דברים שנשא הוא שלף מתיקון מטען דמה, שנראה כמו מקל דינמיט והורכב משלושה נרות מחוברים יחד.

"הבניין הזה אינו מאובטח עוד", אמר הפרנן. "כדי להדגים זאת, אראה לכם כיצד הצלחתי להחדיר את 'מטען הצינור' הזה. זה מטופש. ברור שכל אחד יכול לעשות ככל העולה על רוחו". הפרנן כינה את רמת האבטחה בפרלמנט - "בדיחה".

תקנות האבטחה החדשות בפרלמנט האוסטרלי מאשרות לבכירים ואנשי צוות להיכנס למקום מבלי לעבור בגלאי המתכות. למרות זאת, עיתונאים ואנשי ציבור אחרים עדיין נדרשים לעבור את הבדיקה.

הפרנן נחשב לחבר פרלמנט כן וגלוי לב. זהו אינו הניסיון הראשון של הפרנן להתריע מפני סכנה: בשנת 2009 הוחרמה מידיו סכין שניסה להכניס לפרלמנט האוסטרלי על מנת להצביע על חורים במערך האבטחה. בעבר השתמש בזכותו הפרלמנטית כדי להאשים שופט בבית המשפט העליון באוסטרליה בפדופיליה.