יפן: מעריץ מטורף תקף במסור כוכבות פופ

להקת הפופ של בנות יפניות ערכה מפגש עם מעריצים כשלפתע צעיר, ככל הנראה מעורער בנפשו, פרץ לקהל עם מסור והכה שתיים מבנות הלהקה כשהוא חותך אותן בראשן וזרועותיהן. מאבטחים הצמידו אותו לקרקע והמשטרה הוזעקה למקום. הנערות פונו לבית החולים

הבנות לפני התקיפה (רויטרס)

שתי חברות בלהקת הבנות היפנית המצליחה, להקת הפופ AKB48, נפצעו לאחר שמעריץ חמוש במסור תקף אותן במהלך מפגש מעריצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקיפה הלא צפויה התרחשה בעיר הצפונית איוואטה אחרי מופע צנוע שערכו חברות הלהקה במקום. המעריצים נעמדו בתור כדי לקבל חתימות וללחוץ את ידי הבנות, כשלפתע גבר הסתער קדימה עם מסור תוך כדי שהוא צועק, מניף אותו ומכה את הבנות בעזרתו ללא הבחנה.

המאבטחים שמלווים את הנערות מיהרו להתנפל על האיש והחזיקו אותו צמוד לקרקע, עד שהמשטרה הגיעה למקום ועצרה את התוקף. חברות הלהקה רינה קאוואי , בת ה-19, ואנה איריאמה בת ה-18 פונו לבית החולים כשהן סובלות מעצמות שבורות בגפיים, חתכים עמוקים בזרועות ובראשן. 

רינה קוואי לפני המתקפה (רויטרס)

התקשורת היפנית דיווחה כי גבר נוסף, שמלווה את הלהקה, ניסה להתערב ונפצע בעצמו. במשטרת יפן ציינו כי החשוד הוא צעיר בן 24 שנעצר בחשד לניסיון רצח. "התחלנו לחקור את החשוד כדי לנסות ולהבין את המניע למעשה", אמר בכיר במשטרה. לדברי מנהל הלהקה, הנערות שנפגעו צפויות להשתחרר מבית החולים כבר בימים הקרובים.

להקת הבנות AKB48 היא להקה פופולרית מאוד ביפן ויש בה יותר מ-90 חברים. היא מלהיבה את קהלה בעזרת קטעי ריקוד ללהיטים שמציפים את רשימת ההורדות של בני עשרה ביפן ומדינות אחרות באסיה. רבים מהם שואלים היום מדוע לא הגנו על הבנות טוב יותר.