המחוקק חיטט באוזנו – רשת הטלוויזיה ננזפה

הגולשים ברשתות החברתיות בניו זילנד שיתפו ללא הרף בימים האחרונים סרטון ששודר בחדשות המקומיות ובו נראה חבר פרלמנט מחטט באוזנו ותוחב את אצבעו לפיו. במשרד המשפטים במדינה התלהבו הרבה פחות, נזפו בראשי הרשת ואסרו על שידור התמונות. "הייתה בעיה בשיקול הדעת", הודתה עורכת הדין של רשת הטלוויזיה

רשת הטלוויזיה הניו זילנדית TV3 קיבלה היום (ב') עונש חריג ונאסר עליה לשדר את משפטו של חבר הפרלמנט ג'ון בנקס, וזאת לאחר שעברה על חוקי הנימוס הבלתי כתובים של המדיה - או לפחות אלה של המדינה בניו זילנד - כששידרה סרטון ובו נראה בנקס מחטט באוזנו ולבסוף תוחב את אצבעו לפיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון שודר במהדורה של יום חמישי האחרון בערב, אז נתפס חבר הפרלמנט ברגע של חוסר תשומת לב - דווקא כשהתייצב מול שופטי בית המשפט הגבוה באוקלנד. התמונות הפכו מיד ללהיט ברשת בניו זילנד אבל במשרד המשפטים במדינה דווקא לא צחקו.

אדווין היל, בכיר במשרד המשפטים בניו זילנד, זימן היום את ראשי חברת הטלוויזיה לבית המשפט ונזף בהם. "הסרטון ששידרתם מביך את חבר הפרלמנט שלא לצורך", אמר להם היל. עורכת הדין של הרשת הודתה כי "הייתה בעיה בשיקול הדעת", אבל הדגישה שהעורכים רצו להציג את תגובתו של חבר הפרלמנט לעדותו של אחד מחוקרי המשטרה.

בנקס, אחד מהפוליטיקאים הבולטים בניו זילנד, שאף כיהן בעבר כראש העיר אוקלנד, מואשם בהעברת כספי ציבור לקמפיין הבחירות של מפלגתו.