התמונות המרהיבות שצולמו עם צעצוע

בשנה האחרונה הפכו "המצלמות המרחפות" – מצלמות שמחוברות לכלי טיס בלתי מאוישים – לזמינות וזולות מאי פעם. פרויקט מיוחד של רשת CNN ריכז כמה מהתמונות המרהיבות ביותר שצולמו מהאוויר. "זה נראה כמו הפקת סרט יוקרה, אבל התמונות צולמו באמצעות צעצוע זול", אמר האמן שערך את התמונות. צפו בסרטון

בשנה האחרונה התרגלו בני אדם להתחיל לראות מקומות ואתרים שונים ממעוף הציפור - החל מצוקים ושדות ירוקים באירלנד, דרך המרחבים האינסופיים של האוקיינוס ועד למגדלים נופלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעבר היה אפשר לתעד את המראות האלה רק באמצעות מסוקים או צלם בעל כנפיים - אבל כלי טיס קטנים ללא טייס מביאים כיום את התמונות הרחוקות בקלות רבה מאי פעם. פרויקט מיוחד של רשת CNN ריכז כמה מהתמונות המרהיבות ביותר שצולמו על ידי מצלמות שהוצבו על מל"טים.

"זה נראה כמו הפקה של סרט יוקרה, אבל לא מדובר בבכורה הוליוודית", אומר האמן הגרמני אנדרס אוסטרמן - חובב טיס וצילום שריכז וערך ואת התמונות. "התמונות לא צולמו על ידי מסוק אלא באמצעות צעצוע זול ופשוט. עם כמה מאות דולרים אפשר להגיע לתוצאות מדהימות".

לראות את העולם ממעוף הציפור (CNN)

"זה הכי קרוב ללעוף כמו ציפור", אומר אוסטרמן. "השאיפה שלי הייתה להראות את היופי סביב ולהוכיח שהתחביב הזה אינו מסוכן או יקר, אם אתה יודע מה לעשות". כלי הטיס הקטנים הנשלטים מרחוק הומצאו כבר לפני כמה עשורים, אבל המצלמות המותקנות על גבן הצליחו להדהים בשנה האחרונה צופים בכל רחבי העולם.

"לאחרונה הפך חלק מהציוד המתוחכם מיקר מאוד לזול, זמין וקל לשימוש", הוסיף האמן הגרמני. "ההבדל בין הצעצועים הללו לבין הדבר האמיתי אינו גדול". אוסטרמן אינו החובב היחיד. השימוש במל"טים הפך כה נפוץ עד שרשויות התעופה נאלצו להוציא הנחיות והגבלות למשתמשים בארץ ובעולם - וזאת לאחר שכמה מהמצלמות המעופפות נפלו מהשמיים וגרמו לפציעות חמורות על הקרקע.