צפו: לישון עם טיגריסים

במשקל של יותר מ-250 קילוגרמים וניבים באורך של יותר מ-15 סנטימטרים, קשה מאוד להתייחס לסאבר וג'אנדה כשני חתולי בית טיפוסיים - למרות שהם שניהם משוכנעים שהם כאלה. בעוד שאחיהם מנסים לשרוד בג'ונגלים, זוכים שני הטורפים האלה לארוחות גורמה בחצר ביתם שבפלורידה. "הם רואים בי אמא לכל דבר", מספרת אמם המאמצת

בעוד שחובבי חתולים מסתפקים לרוב בגידולו של חתלתול, יש גם מי שלוקחים את החיבה הזו צעד אחד רחוק מדי: אחת מהן היא ג'ניס האלי, שמגדלת בחצר ביתה שבמדוונפורט פלורידה ארה"ב שני טיגריסים בנגלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חייה של ג'ניס השתנו לפני 20 שנה, לאחר שנתקלה במודעה על פתיחת קורס לאילוף טיגריסים. שנתיים לאחר מכן היא כבר הכניסה לביתה את גור הטיגריסים הראשון שלה, ובהמשך צירפה אליו חבר נוסף. השניים, סאבר וג'אנדה, מתנהגים כמו חתולים מפונקים לכל דבר; הם מואכלים ביד חשופה, אוהבים ליטופים ולא יכולים להירדם בלילה בלי חיבוק. "יש בינינו קשר מיוחד", מסבירה ג'ניס. "הם רואים בי אמא לכל דבר, ואני מתייחסים אליהם כאל ילדים הפרוותיים ההולכים על ארבע".

אחרי יום של שעשועים ואוכל, משכיבה ג'ניס את שני הטיגריסים שלה לישון. "אני לא מכירה יותר מדי מקומות שבהם אתה יכול להתכרבל עם נמר בוגר", היא מספרת בגאווה. "אנחנו עושים זאת שנים וזה כיף גדול".

הטיפול בטיגריסים מצריך מג'ניס ומבעלה מאמץ בלתי רגיל וגם לא מעט כסף, כשאת מרבית משכורתם הם מוציאים על תנאי האחזקה של שני חתולי הענק שלהם; הכלוב שלהם מנוקה מספר פעמים ביום, ו-3 הארוחות היומיות שלהם מסופקות מבשר סוס שמגדליהם מביאים במיוחד עבורם מחוץ לעיר.

כמובן שלא כולם רואים את התחביב הזה בעין יפה - לרבות השכנים המודאגים שמקפידים לנעול את שערי החצרות - אבל לג'ניס זה לא מפריע. "אני מודה שזה לא המקום האידיאלי לגידול שני טיגריסים", אומרת ג'ניס. "אבל בשלב זה אין בטבע שום תקווה עבורם. המשימה שלנו תמיד הייתה לקרב בין הטיגריסים שלנו לבני אדם אחרים ולבנות ביניהם קשר כזה שיוביל להצלת הטיגריסים בטבע, לפני שיהיה מאוחר מדי".