ארה"ב: תיעוד חדש של הפיצוץ במרתון בבוסטון

בתיק נגד ג'וחאר צרנייב, האח הצעיר מבין השניים שבצעו על פי האישום את הפיגוע במרתון בבוסטון לפני שנתיים, התביעה הציגה את רגעי הפיגוע, הפיצוצים וההמולה שאחריהם. צוות עורכי דינו של האח הצעיר מודים בשמו שלקח חלק בפיגועים, אבל כדי להמנע מעונש חמור טוענים שלמרות התמונות הקשות, ג'וחאר פעל בלחץ אחיו

פיצוץ עז וענן עשן, מיד אחר כך צעקות של כאב וצרחות. כך נפתח היום הראשון של דיון בית המשפט המשפט נגד המחבל ג'וחאר צרנייב שמואשם בפיגוע הטרור במרתון של בוסטון לפני שנתיים. האנשים ששרדו את ההתקפה הקטלנית, מספרים מעל דוכן העדים על אחד מהימים האפלים ביותר בהיסטוריה של העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הניצולים קולטון קילגור מצפון קרוליינה, שנסע לבוסטון כדי לצפות בגיסתו רצה, נזכר כיצד עף באוויר מהפיצוץ שבו נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו עוד 264 ב -15 באפריל, 2013. ניצול נוסף, שיין אוהרה, מנהל חנות ספורט בסביבת הפיצוץ, נזכר כיצד קשר חוסם עורקים מאולתר על רגלה של אישה פצועה. אם לילדה בת 5 נזכרה שראתה את עצמותיה הבולטות, המרוסקות של זרועה.

עורכי דינו של צרנייב בן ה21 טענו עם פתיחת המשפט שהלקוח שלהם אחראי לפיגוע והרצח אבל טענו בתקווה להפחית את העונש שצפוי להגזר על האח הצעיר, כי פעל בלחץ אחיו בן ה 26 - טאמרלן, שראה בעצמו חייל במלחמת ג'יהאד עולמית. כך מקווים עורכי הדין של ג'וחאר, חבר המושבעים יימנע ממתן גזר דין מוות לאח הצעיר. כדי למנוע זעם, עורכי הדין של ג'וחאר בחרו שלא לקיים חקירה נגדית לקורבנות שהעידו.