תקיפה אנטישמית בפריז: שני יהודים הוכו

שעות ספורות אחרי הפיגוע בו נרצחו 3 במוזיאון היהודי בבריסל, הותקפו שני יהודים ליד בית כנסת בפרבר של פריז. אלמונים הכו אותם נמרצות ופצעו אותם קשה. צרפת תגברה את האבטחה סביב המוסדות היהודיים

תקיפה אנטישמית בפריז. ארכיון (רויטרס)

פחות מיממה לאחר פיגוע הירי מחוץ למוזיאון היהודי בבריסל, היום (א') נודע כי שני אחים יהודים הותקפו אמש מחוץ לבית הכנסת בקרטיי, פרבר של פריז, שעות ספורות אחרי התקרית בבריסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המשטרה הצרפתית, התקיפה האלימה בוצעה על ידי שני אלמונים. לאחר התקיפה נמלטו השניים - אחד מהם ברגל והשני באופניים. קורבנות התקיפה נפצעו קשה ואושפזו בבית החולים, אך לא נשקפת סכנה לחייהם. שר הפנים הצרפתי גינה את התקיפה.

זירת הפיגוע בבריסל (AP)

שעות לאחר פיגוע הירי בבריסל, הידקו גם הרשויות בצרפת את האבטחה סביב המוסדות היהודיים במדינה. שר הפנים של צרפת הצהיר כי הרשויות במדינה מחויבות לפעול על מנת למנוע אנטישמיות וכי המשטרה עושה כמיטב יכולתה ללכוד את התוקפים. עוד דווח כי נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, עודכן בפרטי התקרית.

רה"מ: "הירי - תוצאה של הסתה"

אמש נרצחו שלושה בני אדם, בהם בני הזוג עמנואל ומרים ריוה מתל אביב, בפיגוע ירי סמוך למוזיאון היהודי בבריסל. על פי הדיווחים בתקשורת הבלגית, אדם חמוש הגיע למוזיאון כשהוא סוחב תיק גב ואז פתח בירי. יהודיה אזרחית צרפת נהרגה גם היא, ועובדת נוספת נפצעה קשה. 

"המשטרה הפדרלית אספה כמות גדולה של מידע במהלך הלילה ממנו למדנו שהתוקף פעל, כנראה, לבד", אמרה דוברת משרד התובע בבריסל. "הוא התכונן היטב והיה חמוש. אנו עדיין עורכים מצוד אחריו ומבקשים מהציבור שיתוף פעולה".

ראש ממשלת בלגיה אליו די רופו התקשר בצהריים לראש הממשלה בנימין נתניהו ועדכן אותו בפרטי חקירת הרצח בבריסל. די רופו הביע זעזוע מהמעשה, גינה כל גילוי של אנטישמיות ושלח את תנחומיו למשפחות הקורבנות.

"עד לרגע זה אתה המנהיג האירופי היחיד שהתקשר אלי בנושא זה", אמר לו נתניהו. "אני מוטרד מאוד מהאנטישמיות הגוברת באירופה. צריך לנהוג באפס סובלנות כנגד האנטישמיות כלפי היהודים ומדינתם". נתניהו הציע לראש הממשלה הבלגי שיתוף פעולה בחקירה.

נתניהו גינה הבוקר בישיבת ממשלה את הירי, וטען כי המניע לרצח הוא הסתה אנטישמית. "זו תוצאה של הסתה בלתי פוסקת נגד היהודים ומדינתם", הוסיף. "על אדמת אירופה ממשיכות להישמע עלילות וכזבים נגד מדינת ישראל, תוך התעלמות שיטתית מהפשעים נגד האנושות ומעשי הרצח שנעשים באזורנו".

בני הזוג ריוה שנרצחו בבריסל הותירו אחריהם שתי ילדות, בנות 17 ו-15. גופותיהם של עמנואל בן ה-54 ומרים בת ה-53 יוטסו לישראל אחרי שתתקבל החלטה לגבי נתיחה לאחר המוות.

"היא אישה משכילה מאוד והוא תמיד היה מאוד מאוד דיסקרטי", סיפרה שכנה של השניים, שהתקשתה לעכל את הבשורה. "למרות שהם היו בשליחות בגרמניה כמה שנים, וחזרו רק לפני כשנה היו לנו יחסים נפלאים, תמיד חייכו והיו נחמדים, זה עושה לי צמרמורת לשמוע את זה".