כך נראה מסע הירי הרצחני בקליפורניה

אליוט רוג'ר, צעיר בן 22, דקר שלושה בני אדם למוות ואז יצא למסע ירי חסר הבחנה. התוצאות הקשות: שישה בני אדם נהרגו, 13 נפצעו. מצלמות אבטחה שהוצבו במרכול בקליפורניה, סמוך לקולג' בסנטה ברברה, תיעדו את תחילתו של מסע הירי. בסרטון שפרסמה רשת CNN נראים מספר לקוחות שנמלטים באימה מקליעי הרוצח

רגעי האימה בקליפורניה: מצלמת אבטחה שהוצבה במעדניה בסנטה ברברה תיעדה את השניות המצמררות שבהן פתח אליוט רוג'ר, צעיר בן 22, בירי לכל עבר - תקרית שהביאה בסופו של דבר למותם של 6 בני אדם ולפציעתם של 13 נוספים סמוך לקולג' המקומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון, שהגיע לידי CNN, נראים מספר אנשים עומדים בתור כשלפתע נפתחת אש והם צונחים לרצפה בבהלה ותופסים מחסה מאחורי שורות המדפים. אחד מהלקוחות נראה כשהוא זוחל על פני צעירה אחרת, שנשארה קפואה במקומה על הרצפה - אך הצליחה לחלץ מכיסה את הטלפון הנייד שלה ולהזעיק את המשטרה.

כריסטופר מרטינז, סטודנט בן 20, נורה למוות בראשו בתוך המעדנייה. היורה לא התעכב זמן רב במקום והמשיך לאחר מכן בירי תוך כדי נסיעה, במהלכו נורו למוות שתי נשים. לאחר הירי נמצאו בביתו של הרוצח שלוש גופות של גברים שדקר למוות. רוג'ר עצמו נמצא מת במכוניתו לאחר חילופי אש עם המשטרה.

"לא נמשכתן אליי, ארצח כל בלונדינית"

בטרם יצא למסע ההרג שלו, פרסם הרוצח סרטון ביוטיוב ובו הסביר את המניעים למעשה. "מאז שהתבגרתי מינית חוויתי בדידות, דחייה ותשוקה לא ממומשת - בנות לא נמשכו אלי", הסביר רוג'ר למצלמה. "הן נתנו את חיבתן, אהבתן וסקס לגברים אחרים, לא לי. אני בתול בן 22, אפילו לא נישקתי בחורה. כל השנים האלה נרקבתי בבדידות".

את המעשה המחריד שהיה עתיד לבצע, הוא תיאר כבר בסרטון. "ביום הנקמה אני אכנס לקולג' ואני אטבח בכל זונה בלונדינית מפונקת שאני אראה שם", הבטיח. "כל הבנות שחשקתי בהן זלזלו בי כגבר נחות. אני אהנה מאוד לטבוח בהן. תראו סוף סוף שבעצם אני הנעלה, אני זכר האלפא".

לאחר שפרסם את הסרטון, ניגש רוג'ר לבצע את המעשה. עדי ראייה דיווחו כי לאחר הירי בקולג' הוא סייר ברחובות העיר עם המכונית שלו, עצר מדי פעם, וירה בעוברים ושבים. משפחתו של רוג'ר, שהיגרה מאנגליה, מסרה כי הוא קיבל טיפול פסיכיאטרי וכי הם הגישו תלונה נגדו במשטרה לאחר שראו את הסרטון, ולפני שביצע את הרצח. במשטרה חקרו את רוג'ר, אך הגיעו למסקנה כי הוא לא מסוכן.