ריאל מדריד אלופת אירופה

בתום משחק כדורגל מרהיב בליסבון, גברה ריאל מדריד על אתלטיקו מדריד וזכתה בתואר אלופת אירופה. זוהי הפעם העשירית בה זוכים שחקני הקבוצה להניף את הגביע לאחר 12 שנים. שער שהבקיע השחקן היקר בהיסטוריה גארת' בייל בדקה ה-93 הביא להארכת המשחק שבסיומו זכו שחקני ריאל בתואר הנכסף

ברכות לאלופים (רויטרס)

אחרי משחק דרמטי ומותח בליסבון, גברה ריאל מדריד על יריבתה אתלטיקו מדריד וזכתה להניף את הגביע הכסוף בפעם העשירית בתולדותיה. שער של השחקן גארת' בייל בדקה ה-93 הביא להארכת המשחק שבסיומו זכו שחקני ריאל בגביע אחרי 12 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחצית הראשונה של הגמר בליסבון התאפיינה במתיחות גדולה ומשחק תזזיתי - ריאל הפגינה שליטה אך התקשתה להגיע למצבים. המתח במגרש עלה בצורה ניכרת בדקה ה-27 כאשר כריסטיאנו רונאלדו שלח בעיטה חופשית מ-25 מטרים אך השוער של אתלטיקו קורטואה הצליח לבלום את הכדור. בדקה ה-36 בעט חואנפראן והגביהה את הכדור לרחבה אחרי קרן, גודין התרומם מעל ח'דירה ונגח לעבר השער. השוער ניסה להציל, אך לא עלה בידו. הכדור עבר את הקו ואתלטיקו עלתה ליתרון שנתן לה דחיפה משמעותית מול ריאל במחצית השנייה.

הטקטיקה המוצלחת של אתלטיקו לא סייעה לה

ההגנה החזקה של אתלטיקו מדריד עמדה פעם אחר פעם בניסיונות של ריאל להשוות מול שערו של דייגו גודין מהדקה ה-36. המחשבות על חגיגות האליפות קיננו בוודאי במחשבות של מאמן אתלטיקו סימאונה והשחקנים שלו אך סרחיו ראמוס היה האדם הנכון ברגע הנכון עבור ריאל וכפה הארכה שהובילה לנצחונה של ריאל.

בדקה ה-93, אחרי שכבר היה נראה היה שהמורל ירוד בקרב שחקני ריאל מדריד הפתיע סרחיו ראמוס בנגיחה שהכניסה את הכדור היישר אל תוך השער של אתלטיקו. בתום 90 דקות ושוויון בין הקבוצות, נקבעה הארכה. על אף השליטה המרשימה שהפגינה ריאל בכדור היא לא הצליחה לגבור על יריבתה במהלך ההארכה.

גארת' בייל הוכיח את שוויו

הקערה התהפכה על פיה בדקה ה-110 במתקפה מתפרצת של די מריה מאגף שמאל. למרות שהבעיטה שלו נהדפה בידי קורטואה, שוערה של אתלטיקו, בייל הגיח מהפינה הרחוקה, נגח אל תוך השער שנותר ריק והעלה את ריאל ליתרון.

שער הניצחון הובקע על ידי השחקן הוולשי גארת' בייל, אשר היווה דמות מפתח בזכייה. עבור אלו שטענו כי אינו שווה את התואר השחקן הכי יקר בהיסטוריה, הוא הוכיח כי 100 מיליון היורו ששולמו עבורו לא היו לחינם.
בדקה ה-118, בעוד תחושת הביטחון בקרב שחקני אתלטיקו נראה ירוד, ניצל מרסלו את המצב, בעט בעוצמה וכבש שער נוסף. בדקה ה-120 הבקיע רונאלדו את השער הרביעי בפנדל.