הפיגוע בבריסל: 2 ישראלים בין ההרוגים

כלי תקשורת מקומיים בבלגיה דיווחו הלילה כי שניים מתוך שלושת ההרוגים בפיגוע הירי שאירע אתמול סמוך למוזיאון היהודי בבריסל הם תיירים מישראל - בני זוג בשנות ה-50 לחייהם מתל אביב. השניים לא זוהו בתחילה מכיוון שלא נשאו תעודות זהות. המשטרה מנהלת מצוד אחר היורה

כלי תקשורת מקומיים בבלגיה דיווחו הלילה (ראשון) כי שניים מתוך שלושת ההרוגים בפיגוע הירי שאירע אתמול סמוך למוזיאון היהודי בבריסל, הם תיירים מישראל, בני זוג בשנות ה-50 לחייהם המתגוררים בתל אביב. הודעה נמסרה למשפחות ההרוגים. במקביל, המשטרה המקומית ממשיכה בניסיונותיה לאתר את היורה, שטרם נתפס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשרד החוץ נמסר כי שני ההרוגים הישראלים לא זוהו במשך שעות ארוכות משום שלא נשאו עליהם תעודות מזהות. ההרוג הנוסף הוא עובד מקומי. אדם שנעצר לאחר הירי שוחרר והמשטרה המקומית עדיין מחפשת אחרי היורה, שנמלט מהמקום במכונית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את הירי, וטען כי המניע לרצח הוא הסתה אנטישמית. "זו תוצאה של הסתה בלתי פוסקת נגד היהודים ומדינתם", הוסיף. "על אדמת אירופה ממשיכות להישמע עלילות וכזבים נגד מדינת ישראל, תוך התעלמות שיטתית מהפשעים נגד האנושות ומעשי הרצח שנעשים באזורנו".

"התשובה שלנו לצביעות הזאת היא אמירה בלתי פוסקת של האמת, המשך מאבק עיקש בטרור וביצור כוחנו", הדגיש נתניהו, שהביע השתתפות בצער המשפחות.

הכוננות סביב מוסדות יהודים הועלתה

ר"מ בלגיה: מאוחדים מול המתקפה האכזרית (רויטרס)
הירי במוזיאון היהודי בבריסל, שממנו נהרגו שלושה בני אדם, הביא להעלאת הכוננות סביב כל המוסדות היהודיים במדינה לרמה הגבוהה ביותר וראש הממשלה אליו די רופו נפגש עם בכירי המשטרה לדון בהתפתחויות. נשיא הוועדה המתאמת של הארגונים היהודיים השווה בין האירוע הקשה לפיגוע הירי בבית הספר היהודי בטולוז שבצרפת לפני כשנתיים, שבו נרצחו ארבעה בני אדם.

ראש ממשלת בלגיה אמר בשיחה עם כתבים כי נעשה הכל כדי לתפוס את אלו שעומדים מאחורי המתקפה: "כל הבלגים מאוחדים ומפגינים סולידריות מול המתקפה האכזרית על מוסד תרבות יהודי".

מוריס סוסנווסקי, נשיא הוועדה המתאמת של הארגונים היהודיים בבלגיה, השווה את האירוע לפיגוע בבית הספר היהודי בעיר טולוז בצרפת במרס 2012, שבו נרצחו יונתן סנדלר, שני בניו אריה וגבריאל והילדה מרים מונסונגו על ידי המחבל מוחמד מראח.

"זה ממש מזכיר את מה שאירע בצרפת, כשמראח תקף את בית הספר היהודי", הוא צוטט ברשת טלוויזיה מקומית. "זה מזעזע. לא חשבתי שמשהו כזה יכול לקרות בבריסל". הוא ציין כי לא היו שום איומים ספציפיים על הקהילה היהודית בתקופה האחרונה.