7 הרוגים מירי סמוך לקולג' בקליפורניה

אדם חמוש פתח באש מרכב חולף לעבר עוברי אורח סמוך לקמפוס בעיר סנטה ברברה בקליפורניה. כתוצאה מהירי נהרגו לפחות 7 בני אדם ומספר אזרחים נוספים נפצעו. המשטרה פתחה במצוד אחר רכבו של היורה, שנהרג במהלך חילופי אש עם השוטרים. השריף המקומי: "זה נראה כמו רצח המוני"

(רויטרס)

שישה בני אדם נהרגו היום (שבת) מירי, לאחר שגבר חמוש פתח באש ממכונית חולפת סמוך לקולג' בעיר סנטה ברברה שבקליפורניה. על פי דיווחי הרשויות, החשוד ברצח נמצא גם הוא ללא רוח חיים עם סימני ירי. בני משפחתו של היורה אמרו כי שמו הוא אליוט רוג'ר וכי הוא היה בתקופה האחרונה בטיפול פסיכיאטרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בכלי התקשורת האמריקניים, שבעה בני אדם נוספים נפצעו בתקרית, שהתרחשה בסביבת הקמפוס של אוניברסיטת קליפורניה, אזור הומה אדם בדרך קבע.

"נראה שמדובר ברצח המוני", סיפר ביל בראון, השריף של מחוז סנטה ברברה, במסיבת עיתונאים שכינס. "בשלב זה אנחנו יכולים לאשר ששבעה בני אדם נהרגו, כולל היורה עצמו".

על פי עדי ראייה שהיו באזור, החשוד במעשה הגיע למקום במהירות במכונית BMW שחורה, תוך שהוא יורה ללא אבחנה בעוברי אורח חפים מפשע.

חקירת תקרית הירי בעיצומה

בהודעת המשטרה דווח כי חילופי אש התפתחו בין האיש לבין כוחות המשטרה, דבר שגרם בסופו של דבר להתרסקות כלי הרכב. זמן קצר לאחר מכן, חילצו כוחות הביטחון את גופת היורה, כשסימני ירי לראשו. לידו נמצא כלי נשק חצי-אוטומטי שבו השתמש כדי לבצע את הירי.

זמן קצר לאחר המקרה, החלה המשטרה בחקירת נסיבות המקרה. "אנחנו מחזיקים כעת בראיות כתובות ובתצלומי וידאו ומנתחים אותם בשלב זה", הדגישו השוטרים במקום. בשלב זה לא ברור אם החשוד במעשה נורה למוות או שהחליט ליטול את חייו שלו כשהבין שהמשטרה בעקבותיו.