מהומה במקסיקו: שוטרים ממוגנים "חטפו" מאזרחים זועמים

מאבק על צינור שמוביל מים ממעיין באחד הכפרים במדינה הפך למהומת אלוהים. מאות שוטרים חמושים בקסדות ומגנים לא הצליחו לעמוד בזעם של התושבים. אחד השוטרים תועד מוכה באלות ע"י תושבים. זה נגמר ב-100 לובשי מדים פצועים

מים הוא נוזל החיים, אך מאבק עליו בין הרשויות לתושבי כפר במקסיקו כמעט הסתיים במקרי מוות. עימות אלים במיוחד נרשם השבוע בין תושבי הכפר לשוטרים, שנראה שידם של האחרונים הייתה על התחתונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאבק נובע סביב שינוי שרוצה הממשלה לעשות במערכת שאיבת המים ממעיין מקומי בכפר סאן בארטולו אמיילקו. אלא שהתושבים חוששים שהמדינה מתכוונת לסגור לחלוטין את הצינור שמספק מים לכפר, ובכך לייבש אותם.

התושבים בכפר יצאו למאבק שהפך במהרה לאלים. אבנים וכל הבא ליד הושלכו לעבר מאות שוטרים מצוידים במגנים ובקסדות. בתמונות נראים השוטרים נסוגים לאחור נוכח מטר האבנים.

אלימות במקסיקו (רויטרס)

אחד השוטרים, שלא הצליח לברוח מאימת המפגינים, נפל קורבן למתקפה חסרת רחמים של קבוצת תושבים חמושה באלות, שהיכו אותו תוך קריאות "הרגו אותו". הוא יצא משם בשן ועין ופונה לקבלת טיפול רפואי. אבל גם אזרחים נפגעו במהומות. בפינת רחוב אחרת הוכה אזרח בידי שוטרים חמושים באלות.

בסך הכל נפצעו במהומות כ-100 שוטרים, שלושה מהם במצב קשה. חמישה תושבים נעצרו. התושבים מאשימים את המשטרה בשימוש בכוח מוגזם נגד נשים, קשישים וילדים.