תיעוד: 11 נפגעים מפרץ מים רותחים לאוטובוס בסיביר

אוטובוס שנסע בעיר קרסנויארסק גרם לצינור תת-קרקעי פגום שבו זרמו מים רותחים להתפרץ היישר אל תוך כלי הרכב. הנהג נמלט, אך לא הצליח לפתוח את דלתות האוטובוס - והנוסעים נלכדו בפנים. כך זה נראה

11 בני אדם נפגעו מכוויות, ביניהם שתי נשים שמצבן הוגדר קשה ומספר נערים בני 16-17 בדרגות פציעה שונות, כתוצאה מהתפרצות תת-קרקעית של מים חמים - היישר אל תוך האוטובוס שבו נסעו בקרסנויארסק, העיר השלישית בגודלה בסיביר. התיעוד פורסם בערוץ הטלוויזיה הרוסי RT.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים בכלי תקשורת במדינה, צינור מים פגום הביא לשחיקה של הכביש וגרם לקריסתו החלקית של האספלט. נהג האוטובוס ניסה אמנם לעקוף את החלק הפגום של הדרך, אך ככל הנראה משקלו של כלי הרכב גרם לנזק חמור יותר לכביש, דבר שגרם למים הרותחים להתפרץ ואף לחדור דרך תחתית האוטובוס.

המים הרותחים שטפו את המנוע ואת מושב הנהג - שנמלט החוצה מבלי שהספיק לפתוח את דלתות הנוסעים - והביא לכך שהם נותרו לכודים בתוך האוטובוס. "בגלל האדים לא ניתן היה לראות מי בתוך האוטובוס", סיפרה טטיאנה, עדת ראייה לאירוע, לעיתון קומסומולסקיה פראבדה. "הנהג רץ ברחוב כשהוא תופס את ראשו. כמה עוברי אורח ניסו לשבור את החלונות בידיהם".

"עד שלפתע", המשיכה עדת הראייה, "מישהו הרים משהו מהאדמה ושבר את החלונות. רק אז אנשים יצאו החוצה. הם היו אדומים מהחום". בשלב מסוים ולמרבה המזל, עוברי האורח הצליחו לבסוף לפתוח את דלתות האוטובוס ועזרו לנוסעים לצאת מהרכב הלוהט.

"אם הם היו נשארים באוטובוס עוד שתי דקות הם היו גמורים", אמרה עד ראייה שסייע בחילוץ. "כשהוצאתי כמה מהנוסעים החוצה, חלקים מעורם נשרו. הם פשוט רתחו!". הרשויות בקרסנויארסק פתחו בחקירה כדי לבדוק על מי תוטל האחריות לאירוע הקשה.