דרום קוריאה: שגריר ארה"ב הותקף בסכין

שגריר ארה"ב בסיאול הותקף הלילה במהלך נאום שנשא, על ידי גבר בן 55 המתנגד לתמרון הצבאי שעורכות ארה"ב ודרום קוריאה מדי שנה. לא נשקפת סכנה לחייו של השגריר, שהועבר לקבלת טיפול רפואי בבית חולים מקומי. הגבר התוקף הועבר לחקירה

שגריר ארה"ב בדרום קוריאה, מארק ליפרט, הותקף הלילה (חמישי) בסיאול על ידי אדם חמוש בסכין. מקורות במשטרת סיאול דיווחו כי ליפרט נחתך בלחיו השמאלית ובידו באמצעות תער, על ידי אדם המתנגד לתמרון הצבאי המשותף שעורכות ארה"ב ודרום קוריאה מדי שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית דיווחה כי האדם שתקף את השגריר הוא קים קי-ג'ונג, גבר בן 55 המוכר לרשויות. ב-2010 נגזר על התוקף עונש מאסר על תנאי לאחר שהשליך אבן לעברו של שגריר יפן במדינה. החשוד נעצר בידי המשטרה המקומית והועבר לחקירה, ובשלב זה נמסר כי אין חשד שהוא פועל בשירות קוריאה הצפונית.

מרי הארף, דוברת מטעם מחלקת המדינה, אישרה את פרטי התקרית והוסיפה כי השגריר הותקף במהלך נאום שנשא בסיאול. "אנו מגנים בחריפות את המעשה האלים" אמרה. "השגריר הועבר לטיפול בבית חולים מקומי כשמצבו יציב ולא נשקפת סכנה לחייו" הוסיפה הארף.

נשיא ארה"ב ברק אובמה, שאישר את מינויו של ליפרט באופן אישי, התקשר אליו ואיחל לו החלמה מהירה. בין השניים קיימת מערכת יחסים הדוקה. ליפרט בן ה-42 שמונה לתפקיד בשנה שעברה הוא השגריר האמריקני הצעיר ביותר ששירת בסיאול ומילא בעברו שורה של תפקידים ביטחוניים בפנטגון ובמחלקת המדינה האמריקנית.