דארת' ווידר יכבוש את אוקראינה?

מנהיג מפלגת האינטרנט האוקראינית לא קיבל את אישור ועדת הבחירות להתמודד לנשיאות, אך הוא לא וויתר ורשם את אנשי המפלגה לבחירות לעיריות של הבירה קייב ואודסה. הקמפיין המקורי שלו כולל התחפשות לדמות המפורסמת מסדרת הסרטים מלחמת הכוכבים ו"צעדה בראש חיילי האימפריה"

ויקטור שבצ'נקו, המועמד המוביל של המפלגה האוקראינית בעלת השם הלא שגרתי מפלגת האינטרנט, שנציגיה מתמודדים על ראשות הערים קייב ואודסה, עושה שימוש בדמותו של דארת' ווידר מסדרת סרטי מלחמת הכוכבים כדי לגרוף תמיכה. היום (ה') הוא הגיע לרחובות העיר כשהוא מחופש ללורד הרע המפורסם והכריז: "אני כאן כדי להציל את קייב מ-20 שנות כאוס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנהיג במסכה לא הגיע לבד - ממש כמו בסדרת הסרטים המיתולוגית, הוא לווה על ידי צבא חיילים האימפריה הלבושים חליפות שיריון לבנות. "זה ייגמר בבחירתו דארת' ווידר כי ב-20 השנים האחרונות אוקראינה הפכה לקרקס", אמר שבצ'נקו לקהל. "אני היחיד שיכול להוציא את אוקראינה מהמצב הקשה הזה".

לוחמי החלל מסתערים על קייב (רויטרס)

מלבד הופעתו של שבצ'נקו בציבור, הפיצה מפלגתו סרטון שמדגים את כוחו הרב. בחודש מרס האחרון הוא כבר הודיע שהוא מתכוון לרוץ לנשיאות אוקראינה, אך אז דחתה ועדת הבחירות את בקשתו, אבל אשרה למפלגתו לרוץ בבחירות המקומיות.

בקייב, שבצ'נקו-ווידר יאלץ להתמודד על התפקיד עם דמות פופולארית אחרת - ויטאלי קליצ'נקו, אלוף אגרוף לשעבר. הבחירות המקומיות ייערכו ב-25 במאי, ביום שבו אוקראינה תבחר גם את הנשיא שלה.