ספרד: המטדורים נפצעו, הפסטיבל בוטל

שלושה לוחמי שוורים נפצעו לאחר שהשוורים פגעו בהם וגררו אותם לזירה, אל מול הקהל הנדהם. השלושה פונו עם פצעים רבםי, ומצבו של אחד מהם הוגדר קשה. בעקבות האירועים הודיעו מארגני הפסטיבל, שנחשב לאטרקציה תיירותית, על ביטול ההופעות - לראשונה מזה 35 שנה

סוף עצוב לחגם של לוחמי השוורים: שלושה מטדורים נפצעו ונאלצו לבטל את האירוע המרכזי בעונת התיירות במדריד, בירת ספרד. השוורים המגודלים פגעו במטדורים כבר בתחילת התחרויות, כשמצבו של אחד המטדורים הוגדר קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטדור דויד מורה נפגע ברגלו מקרני השור, שמשקלו 532 קילוגרם, והושלך לקרקע לעיני הקהל הנדהם. מבית החולים נמסר כי הוא יצא מכלל סיכנה לאחר שנפצע בירכו ובבית השחי. מטדור נוסף נפצע בברכו לאחר שהשור גרר אותו על הרצפה. המטדור הראשי חימנז פורטס נפצע באגן וברגל. מארגני הפסטיבל היוקרתי "סאן איסידרו" אמרו כי זו הפעם הראשונה מזה 35 בה הוחלט על ביטול האירוע.

המטדורים פונו לבית החולים (רויטרס)

כ-2,000 לוחמי שוורים משתתפים מדי שנה באירועים המרכזיים של עונת לחימת השוורים, אך מדי שנה חלה ירידה במספר המשתתפים. במספר אזורים בספרד קמה מחאה גדולה על הפגיעה בבעלי החיים, ובקטלוניה ובאיים הקנריים אף הטילו איסור על האירועים המסוכנים. לעומתם, ראש הממשלה מריאנו ראחוי טען כי מדובר במסורת עתיקה שמהווה צורת אמנות, שנטועה בהיסטוריה הלאומית של ספרד.