חולצה מ"בית הזוועות" בו נשבתה ונאנסה - בזכות פייסבוק

לאחר שנחטפה מביתה בגיל 15, הצליחה צעירה אמריקנית לצאת לחופשי לאחר שיצרה קשר עם אחותה ברשת הפייסבוק וסיפרה לה על מסכת ההתעללות שחוותה. בן זוגה לשעבר של אמה נעצר בחשד שכלא ואנס אותה במשך עשור, הכריח אותה להינשא לו ויצר לה זהות בדויה

חשד לפרשת התעללות מזוויעה בארה"ב: צעירה בת 25 אותרה 10 שנים לאחר היעלמותה, וטענה בפני השוטרים כי הוחזקה בניגוד לרצונה במשך כל השנים, עברה התעללות ונאנסה על ידי בן הזוג של אמה. הסוף להתעללות הגיע רק הלילה (ה'), לאחר שהצעירה יצרה קשר עם אחותה באמצעות הפייסבוק, והשתיים פנו למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעירה ככל הנראה נחטפה בשנת 2004 מביתה על ידי איסידרו גרסיה, אז בן 31, שיצא עם אמה. האם חשדה כי גרסיה תוקף מינית את בתה, ובין השניים נוצר עימות. במשטרה חושדים כי גרסיה תקף את האם, סימם את בתה ונמלט איתה לבית בשכונת קומפטון בלוס אנג'לס, שם נעל אותה במרתף.

החשוד בחטיפה, איסידרו גרסיה (משטרת סאנטה אנה)

מאז, טענה הצעירה, גרסיה שבה אותה, אנס אותה, התעלל בה והכריח אותה להינשא לו. לשניים גם נולד ילד בשנת 2012. המשטרה המקומית בודקת כיצד הועלמה הבת במשך עשור, וההערכה היא שגרסיה סיפק לה תעודת זהות מזויפת וגם איים עליה כדי שלא תברח.

הצעירה הוסיפה כי גרסיה אמר לה שהמשפחה "ויתרה" עליה. היא הורשתה לצאת מהבית רק לצורך עבודה בניקיון יחד עם גרסיה, שרצה לפקח עליה בכל שעות היממה – גם כשיצא להתפרנס.

נחטפה ונכלאה במחסן? (רויטרס)

לאחרונה יצרה הצעירה קשר עם אחותה באמצעות הפייסבוק, ובעקבות כך הצליחה ליצור קשר עם המשטרה ולספר להם על ההתעללות. בעקבות התלונה למשטרה, גרסיה נעצר בחשד לאונס, כליאת שווא ומעשים מגונים, והצעירה יצאה סוף סוף לחופשי.