אירן: שוחררו יוצרי הקליפ Happy

שעות לאחר שעורר סערה ברחבי הרשת, החליט המשטר האירני לשחרר את ששת הצעירים שנעצרו לאחר שביצעו גרסת כיסוי ללהיט Happy של פארל וויליאמס. "תודה לכל מי שהיה לו אכפת", כתבה אחת מהעצורות ששוחררו. בציוץ נדיר בטוויטר התייחס גם נשיא אירן במרומז לפרשה וכתב: "אנחנו לא צריכים להחמיר עם התנהגויות שנובעות משמחה"

מותר שוב לשמוח באירן? המשטרה בבירה טהרן שחררה שישה צעירים שנעצרו מוקדם יותר היום (ד') לאחר שהעלו לרשת גרסה שלהם לשיר Happy של הזמר האמריקני פארל וויליאמס. בקליפ, שעורר את חמת השלטון, מופיעים שלושה גברים ושלוש נשים ששרים ורוקדים לצלילי השיר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היי, חזרתי", כתבה אחת מהעצורות בחשבון האינטסגרם שלה. "אני מודה לכל מי שהיה לו אכפת מאיתנו", כתבה. עם זאת, על פי דיווחים של גורמי זכויות אדם במדינה, במאי הקליפ טרם שוחרר.

עוד בטרם דווח על שחרורם של הצעירים, פרסם נשיא אירן רוחאני התייחסות מפתיעה לפרשה בחשבון הטוויטר שלו. "שמחה היא זכותו של עמנו", חזר רוחאני על התבטאויות של עצמו מיוני 2013. "אנחנו לא צריכים להחמיר מדי בשל התנהגויות שנובעות משמחה".

הציוץ של הנשיא האירני (צילום מסך מתוך טוויטר)

"פגיעה ברגשות הצנועים של הציבור" 

מוקדם יותר התייחס מפקד משטרת טהרן למעצר הצעירים. "בעקבות קליפ וולגרי אשר פגע ברגשות הצנועים של הציבור פורסם במרחב הקיברנטי, המשטרה החליטה לזהות את יוצרי הקליפ", כתב. הפגיעה ברגשות הציבור, על פי הרשויות באירן, נבעה מהריקודים של היוצרים ברחובות הבירה האירנית ועל גגות בניינים.

"אחרי פעולות מודיעין ומבצע משטרתי, בתיאום עם מערכת המשפט, כל החשודים זוהו ונעצרו", אמר מפקד המשטרה. הוא ציין כי החשודים "הודו בפשעים שביצעו".

הזמר פארל וויליאמס עצמו התייחס למעצרם של הצעירים האירנים ואמר: "זה הרבה יותר מעצוב שהילדים האלה נעצרו כי רצו להפיץ שמחה". גולשים אירנים רבים הביעו בטוויטר זעם על המעצר, וכתבו כי "אירן היא מדינה שבה להיות שמח זה פשע".