האפיפיור: "הביקור שלי נועד רק למטרות דתיות"

בפגישה עם מאמינים בוותיקן התייחס פרנציסקוס לביקורו בשבוע הבא בישראל. "ביום שבת הקרוב אסע לארץ הקודש, לארצו של ישו, זהו ביקור שמיועד למטרות דתיות בלבד", הדגיש. "אחת המטרות היא להתפלל לשלום בארץ הזו שסובלת מאוד"

האפיפיור פרנציסקוס עדכן היום (ד') את מאמיניו לקראת ביקורו הצפוי במזרח התיכון ומטרותיו. במהלך פגישה שבועית עם הקהל הרחב אמר מנהיג הכנסייה הקתולית שהביקור נועד למטרות דתיות בלבד -פגישה עם מנהיג הכנסיה האורתודוכסית ותפילה למען השלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביום שבת הקרוב אסע לארץ הקודש, לארצו של ישו. זהו ביקור שמיועד למטרות דתיות בלבד", הבהיר האפיפיור ה-226. "הוא נועד ראשית לפגישה עם אחי, ברתלומיאו הראשון (מנהיג הכנסיה האורתודוכסית). יחד נציין 50 שנה לפגישה בין האפיפיור פיוס ה-6 ואטנגורה הראשון". מדובר בפגישה שהיא שחזור לפגישה שנערכה בין מנהיגי הכנסיות לפני 50  שנה.

"הסיבה השנייה לביקור היא להתפלל לשלום בארץ הזו שסובלת מאוד. אני מבקש ממכם להתפלל למען הביקור", אמר פרנציסקוס למאמינים. גם נושא השיטפונות שמכים בבלקן עלה בנאום: "המחשבות שלי עם אנשי בוסניה הרצגובינה וסרביה שספגו את מכת השיטפונות".

בימים האחרונים מדגישה התקשורת באיטליה את כעסם של המאמינים הנוצרים בירושלים על ההגבלות שנגזרות עליהם בשל שיקולי ביטחון - זעם שמופנה כלפי השלטון הישראלי.