אירן: שרו ורקדו לצלילי Happy - ונעצרו

שישה צעירים אירנים נעצרו על ידי המשטרה בטהרן לאחר שביצעו גירסת כיסוי ללהיט Happy של הזמר פארל וויליאמס. מפקד המשטרה האירנית אמר כי "זה קליפ וולגרי שפוגע ברגשות הצנועים של הציבור". גולשים באירן הביעו זעם על המעצר, וגם הזמר עצמו לא נשאר אדיש

אסור לשמוח באירן? המשטרה בטהרן עצרה שישה צעירים שהעלו גרסה שלהם לשיר שהפך ללהיט ברשת - Happy של הזמר האמריקני פארל וויליאמס. בקליפ מופיעים שלושה גברים ושלוש נשים ששרים ורוקדים לצלילי השיר - שזכה לגרסאות כיסוי בכל העולם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד משטרת טהרן כתב בהודעתו: "אחרי שקליפ וולגרי אשר פגע ברגשות הצנועים של הציבור פורסם במרחב הקיברנטי, המשטרה החליטה לזהות את יוצרי הקליפ". מה שפגע, על פי הרשויות באירן, "ברגשות הצנועים של הציבור" היה הריקודים של היוצרים ברחובות הבירה האירנית ועל גגות בניינים.

"אחרי פעולות מודיעין ומבצע משטרתי, בתיאום עם מערכת המשפט, כל החשודים זוהו ונעצרו", אמר מפקד המשטרה שציין כי החשודים "הודו בפשעים שביצעו".

על פי החוק האירני, שנכנס לתוקפו אחרי המהפכה האיסלמית בשנת 1979, נשים אירניות חייבות להופיע בציבור עם כיסוי ראש. לפני עשור אפילו נוסדה "משטרת צניעות" אירנית כדי לוודא שהחוק מיושם.

הזמר פארל וויליאמס עצמו התייחס למעצרם של הצעירים האירנים ואמר: "זה הרבה יותר מעצוב שהילדים האלה נעצרו כי רצו להפיץ שמחה". גולשים אירנים רבים הביעו בטוויטר זעם על המעצר, וכתבו כי "אירן היא מדינה שבה להיות שמח זה פשע".