הצצה נדירה למדינה המסוגרת בעולם

צלם סינגפורי קיבל אישור חריג מהשלטונות בקוריאה הצפונית להצמיד מצלמה פנורמית לאוטובוס - ולצאת לסיבוב ברחובות הבירה פיונגיאנג. הוא מצא רחובות, כבישים, גשרים ובניינים ענקיים ומעט מאוד כלי רכב פרטיים. צפו בסיור המצולם

ברוכים הבאים לקוריאה הצפונית (רויטרס)

צלם הנוף הסינגפורי אראם פאן ביקש אישור לתעד במצלמה הפנורמית שלו את רחובות פיונגיאנג, בירת קוריאה הצפונית, ולמרבה ההפתעה, שלטונות המדינה המסוגרת בעולם אישרו את בקשתו. התוצאה: פרוייקט תיעוד נדיר של רחובות העיר שלא רבים בה המבקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בתחילת הסרטון, שצולם לפני כשבוע ואורכו כ-22 דקות, מודה פאן לשלטונות בצפון קוריאה על האישור שנתנו לו לצלם במדינה. הוא ציין כי מדובר בפרויקט תיעוד ללא מטרות פוליטיות. לאחר מכן הוא נראה מתקין על שמשת האוטובוס את המצלמה - ויוצא לדרך.

 

בתיעוד בולט מאוד היעדרם של כלי רכב ברחובות פיונגיאנג, הבירה והעיר הגדולה ביותר בקוריאה הצפונית. הריק בכבישים בולט עוד יותר בשל הגודל העצום של הבנייה בעיר - גשרים, כבישים רחבים, גורדי שחקים - וכל זה בשביל מעט מאוד כלי רכב, ועוד פחות מכך כלי רכב פרטיים.

האתר המפורסם ביותר שנראה בסרטון (אחרי 11 דקות בערך) הוא שער הניצחון הגדול של פיונגיאנג, שנועד להאדיר את חלקו של מנהיג המדינה הראשון, קים איל-סונג, בהתנגדות ליפנים במלחמת העולם השנייה.

האוטובוס והמצלמה של פאן מקיפים את הכיכר של שער הניצחון, הגדול מסוגו בעולם, שהיא גם אחד המקומות המרכזיים בעיר.