מחאת המונדיאל מתלהטת: מפגינים בברזיל הציתו 5 אוטובוסים

בעוד 3 שבועות ייפתחו משחקי גביע העולם בכדורגל בברזיל, ובמדינת הענק נמשכות ההפגנות ההמוניות נגד הממשלה - במחאה על ההשקעה של סכומי עתק באירוח הטורניר. הלילה הוצתו 5 אוטובוסים בעיר סאו פאולו, שתארח את משחק הפתיחה ב-12 ביוני

שלושה שבועות לפתיחת משחקי גביע העולם בברזיל, והמחאה ברחובות ממשיכה לגרור מעשי אלימות וונדליזם: אמש (ג') הציתו מפגינים חמישה אוטובוסים בסאו פאולו, העיר שבה ייפתחו המשחקים, במחאה על תקציב העתק שהושקע באירוח הטורניר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים נקטו בצעד הקיצוני לאחר שלטענתם, הושקע במשחקים סכום חסר תקדים המוערך בכ-60 מיליארד דולרים, זאת בזמן שרבים במדינת הענק הדרום האמריקנית נאבקים בנטל הכלכלי וחיים מתחת לקו העוני. 11 מיליון בני אדם חיים בתנאי עוני רק באזור סאו פאולו - והמפגינים טוענים כי לאור הנתונים המדאיגים, סדר העדיפויות של הממשלה מוטעה.

חשש למחאות נוספות לקראת פתיחת המשחקים

זהו לא אירוע המחאה הראשון של מפגינים במחאה על תקציבי העתק שהושקעו באירוח המונדיאל. בשבועות האחרונים התמודדו כוחות הביטחון בברזיל עם אירועים דומים שכללו התפרעויות והפגנות המוניות.

לקראת פתיחת המשחקים, מתוכננים אירועי מחאה נוספים. המפגינים מקווים לשחזר את מחאות המיליונים מהשנה שעברה, בזמן שברזיל אירחה את טורניר גביע הקונפדרציות.