ניגריה: יותר מ-118 הרוגים בסדרת פיצוצים במרכז המדינה

סדרת פיצוצים שהתרחשה במרכז עיר בצפון-מזרח ניגריה גרמה למותם של יותר מ-118 בני אדם ולפציעתם של לפחות 45. "ראיתי גופות מתגלגלות ברחובות", תיארה תושבת העיר. האחראי לתקיפות הוא ככל הנראה ארגון הטרור האיסלאמי בוקו חראם, שאחראי לחטיפת למעלה מ-200 תלמידות בית ספר במדינה בחודש שעבר

יותר מ-118 בני אדם נהרגו ולפחות 45 נפצעו בסדרת פיצוצים בעיר ג'וס בניגריה. ככל הנראה מי שעומד מאחורי ההפצצות הוא ארגון הטרור האסלאמי בוקו חראם, אך הוא עדיין לא נטל על כך אחריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמעתי פיצוץ עז שטילטל את כל הבית שלי, ואז ראיתי עשן שמתחיל לעלות" שחזרה תושבת העיר ורוניקה סמסון והוסיפה: "ראיתי גופות מתגלגלות ברחובות ואנשים פצועים שמובהלים לבית החולים".

מתאם סוכנות החירום הלאומית, מוחמד עבדול-סלאם, דיווח כי מבין ההריסות הוצאו 118 גופות, אך כי מספר זה צפוי לעלות מכיוון שלא כל האזור נסרק בידי הכוחות.

ארגון הטרור עומד מאחורי הפצצות רבות נוספות בכל רחבי המדינה, בניסיונו האלים ליצור מדינה אסלאמית. הפיצוצים התרחשו ברובע העסקים בעיר, ומהווים את אחת התקיפות הקטלניות ביותר בחמש השנים האחרונות בניגריה.

בתגובה לתקיפות, קבוצה של נערים נוצרים חמושים באלות ניסתה להתקדם לעבר החלק המוסלמי בעיר. "הנוצרים התקדמו לעברנו וחשבתי שאני עומדת למות" סיפרה דלאמי אספר שנמלטה מההמון.

נשיא ניגריה גודלאק ג'ונתן גינה את הפיצוצים וכינה את מבצעיהם "אכזריים ומרושעים". ג'ונתן הצהיר כי ממשלתו "נותרת מחוייבת לחלוטין למלחמה בטרור".