תיעוד: פעוט חולץ מהשיטפון בבלקן

אנשי החילוץ הפועלים בסרביה הצילו פעוט מהשיטפונות המכים במדינה מזה ימים ארוכים. משימת החילוץ שתועדה כחלק ממשימתם לספק מזון ותרופות למאות לכודים באזור. חייהם של יותר ממיליון אנשים הושפעו מהשיטפונות, אבל התמונות המרגשות רוממו את רוחם של התושבים

ראש ממשלת סרביה אלכסנדר ווצ'יץ' הכריז על שלושה ימי אבל לאחר שלפחות 40 בני אדם נהרגו בעקבות השיטפונות שמכים במדינת הבלקן בשבוע האחרון, במה שמוגדר באסון חסר תקדים במדינה. נהרות רבים עלו על גדותיהם, הגשמים גרמו לעשרות אלפי מפולות בוץ. כמה מאות מהתושבים עדיין מנותקים, כוחות בטחון מכל רחבי אירופה הגיעו לסייע במשימות החילוץ, ובמקרה אחד ריגשו את המדינה כולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות מאחת ממשימות החילוץ שהתפרסמה היום (ג'), נראה איש צבא סלובני, מכוח חילוץ של נאט"ו שהגיע למקום, כשהוא מציל תינוק בן יומו. מדובר באחד מ-52 החילוצים באותה קהילה, שנקלעה ללב השיטפונות, סמוך לעיר סמאק בצפון בוסניה.

סרטון הוידאו שצולם במהלך הימים האחרונים ממסוק החילוץ, מראה את הכלים המוגבלים שיש לאנשי הצבא, החייל קושר את רתמתו למנשא התינוק, מנשא רגיל המוכר לכל הורה. השניים מבלים דקות ארוכות עד שהתינוק בן השלושה חודשים החל להתרומם למסוק.

מאות אלפים באזור עדיין זקוקים לסיוע דחוף במזון, תרופות, ביגוד ומי שתייה. "חשבנו שבגלל מצב המים ובגלל שמפלס המים של נהר סאסא ירד, הגענו לסוף הדרמה הזו, אבל למרבה הצער, הבעיות שלנו רק התחילו", אמר היום ראש הממשלה ווצ'יץ' בהודעה מיוחדת.

על פי הערכות, לפחות 30 אלף בני אדם יישנו הלילה במקלטים, ועוד עשרות אלפים ייאבקו למצוא מקום יבש, אך נראה שלפחות סיפורו המרגש של התינוק שניצל מלב הסערה, מחמם את הלבבות באזור מוכה האסון.