נשיקה לסבית? לא בפייסבוק

צעירה מאיטליה נתקלה בתגובות עוינות לתמונה שפרסמה בפייסבוק בה היא נראית מתנשקת עם חברתה בקריאה לשוויון. היא הופתעה לגלות שהפרופיל שלה ברשת הושעה בגלל התמונה שעל פי עובדי הרשת החברתית "מפרה את הכללים". הצעירה סיפרה לעיתון איטלקי: "כשאני רואה נשיקה, לא חשוב של איזה זוג, אני רואה אהבה ולא שום דבר אחר"

התמונה שבמרכז הפרשה (פייסבוק)

פרופיל הפייסבוק של קרלוטה טרוויסאן, בת 28 מטורינו שבאיטליה, נחסם לתקופה קצרה לאחר שסירבה להסיר תמונה שלה מתנשקת עם חברתה כדי לציין את היום הבינלאומי נגד הומופוביה וטרנספוביה. הסיבה, על פי פייסבוק, היא "עירום ופורנוגרפיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מבינה מה לא בסדר בתמונה", אמרה טרוויסאן לעיתון האיטלקי "לה סטמפה". "זו בסך הכל נשיקה ואפשר למצוא בגוגל המון תמונות כאלו. כשאני רואה זוג מתנשק, לא חשוב איזה זוג, אני רואה אהבה ולא שום דבר אחר". גולשים רבים לא חשבו כמוה וכינו את התמונה "מגעילה".

נציגי פייסבוק יצרו עמה קשר וביקשו שתסיר את התמונה. משסירבה לעשות זאת, נאמר לה שהפרופיל שלה יימחק בשל "הפרה של תנאי הקהילה".

רק בתחילת השבוע שב עמוד הפייסבוק של קרלוטה לתפקד, כשהפעם היא קיבלה הודעות תמיכה וברכות על שובה לרשת החברתית. את התמונה המדוברת היא אף הפכה לתמונת הפרופיל שלה. "אני בת 28 ויכולה להילחם בחזרה", אמרה. "מה אם הייתי נערה בת 16? אני חושבת על הבת שלי ומודאגת מהעתיד שלה".