הסכם הגירושין היקר בהיסטוריה: אוליגרך ישלם לגרושתו 4.5 מיליארד דולר

בית משפט בשוויץ קבע את סכום העתק הזה במסגרת תביעת הגירושין היקרה בין האוליגרך דימיטרי ריבולובלב לרעייתו לשעבר. בנוסף יעביר בעלי קבוצת מונקו בכדורגל לאישה נכסי נדל"ן בשווי 146 מיליון דולר

ישלם 4.5 מיליארד. ריבולובלב ובתו (AP)

פשרה יקרה: אוליגרך רוסי ייאלץ לשלם יותר מ-4.5 מיליארד דולר לגרושתו במה שמסתמן כהסכם הגירושין היקר בהיסטוריה - כך קבע בית משפט בשוויץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הונו של דימיטרי ריבולובלב בן ה-47 מוערך בכ-8.8 מיליארד דולר. בבעלותו, בין השאר, קבוצת הכדורגל של מונקו. הוא ורעייתו נפגשו לראשונה כסטודנטים באוניברסיטה ברוסיה והתחתנו בשנת 1987. כעת, מעבר לסכום העתק שנדרש לשלם לה, הוא יעביר לידיה של גרושתו אלנה ריבולובלבה גם נכס נדל"ן בשוויץ ששוויו כ-146 מיליון דולר. בנוסף זכתה הגרושה במשמורת על אנה, בתם המשותפת בת ה-13.

עורך דינה של ריבולובלבה, מארק בונאנט, כינה את הסכם הגירושין "ההסכם היקר ביותר בהיסטוריה של הגירושין", כיוון שמדובר בסכום שלא היה כמוהו בשוויץ או בכל מקום אחר בעולם. עוד אמרו עורכי דינה של ריבולובלבה כי ההסכם הוא "ניצחון מוחלט" עבורה וכי "אף אחד, גם לא טייקון רוסי, אינו מעל החוק".

"הסכום הזה אינו סופי בהתחשב ברמות הערעור השונות בשוויץ", אמרה מנגד עורכת דינו של ריבולובלב, טטיאנה ברשדה. לאחר הערעור צפוי הסכום להצטמק. הסכום המקורי אותו דרשה ריבולובלבה היה 6 מיליארד דולר - כמחצית מהונו של ריבולובלב שהוערך בכ-12.8 מיליארד דולר בעת שהחל תהליך גירושם בשנת 2008.