קולומביה: לפחות 32 ילדים נשרפו למוות באוטובוס

לפחות 32 בני אדם, רובם ילדים, נשרפו למוות באוטובוס שהוביל אותם בחזרה לבתיהם מכנסייה בעיר פונדסיון שבצפון קולומביה. על האוטובוס שהחל לעלות באש היו בין 40 ל-50 ילדים. "זה היה גיהנום. ילדים דפקו על החלונות וניסו לצאת ללא הצלחה", סיפרו עדי ראייה. הסיבה שגרמה להתלקחות הקטלנית נחקרת

אסון בקולומביה: לפחות 32 ילדים נשרפו הלילה (ב') למוות, לאחר שהאוטובוס בו נסעו בעיר פונדסיון בצפון קולומביה - עלה כולו באש. על האוטובוס, שהוביל את הילדים מאירוע בכנסייה המקומית בחזרה לבתיהם, היו בין 40 ל-50 ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות מזירת האסון נראה האוטובוס חרוך ושרוף כולו. כוחות ההצלה שהגיעו למקום, חילצו ממנו גופות רבות - רובן של ילדים, שנעטפו בשקיות לבנות. 10 ילדים שנפצעו כתוצאה מהשריפה הקשה, נזקקו לטיפול רפואי במקום. עדי ראייה לטרגדיה תיארו את שראו במילים "גיהנום עלי אדמות".

"בחור צעיר שנקלע לאזור ניסה לחלץ כמה ילדות מתוך הלהבות. אחת מהן הושיטה ידיים לעברו, אבל הוא לא הצליח לחלץ אותה בגלל הלהבות שכילו את האוטובוס", סיפר עד ראייה. "כמה בנים דפקו על החלונות וניסו לשבור אותם ללא הצלחה".

האוטובוס הכיל כמות חריגה של נוסעים

הרשויות במדינה החלו בחקירת האסון הנורא, כשהסיבה להתלקחות הקטלנית עדיין לא ברורה. עם זאת, מחקירה ראשונית עולה כי האוטובוס נועד להסיע 38 נוסעים בלבד.

נשיא קולומביה, חואן מנואל סנטוס, הביע צער על האסון הכבד שפקד את ארצו: "אסון נורא אירע באוטובוס שהסיע ילדים מכנסייה, לאחר שעלה באש. לפחות 32 מהנוסעים נהרגו, רובם ילדים. אני קורא לכל האזרחים להצטרף אליי לדקת דומייה לזכרם".

למרבה הצער, לא מדובר בתאונת האוטובוס הקטלנית ההמונית הראשונה במדינה הדרום אמריקנית. לפני עשר שנים, אוטובוס תלמידים בבירה בוגוטה נמחץ תחת מכונת ענק - מה שגרם למותם של 21 ילדים.