סנגורית המחבל מבוסטון: "זה היה הוא"

כשנתיים לאחר הפיגוע במרתון בוסטון שבו נהרגו שלושה אזרחים אמריקנים, נפתח משפטו של הצעיר שנאשם בתכנון וביצוע הפיגוע. הסנגורית של דז'וחר צרנייב העידה כי הצעיר אכן היה אחראי לפיגוע, אלא שלטענתה הוא הושפע מאחיו שביצע עמו את הפיגוע ונהרג בחילופי האש עם השוטרים. ההערכה: על צרנייב ייגזר עונש מוות

"זה היה הוא". ג'וחר צ'רנייב (רויטרס)

בארה"ב נפתח היום (רביעי) משפטו של דז'וחר צ'רנייב, הצעיר שנאשם בתכנון וביצוע הפיגוע במרתון בוסטון עם אחיו לפני כשנתיים. "זה היה הוא", אמרה פרקליטתו, ג'ודי קלארק, בנאום הפתיחה שלה. עורכת הדין סיפרה לחבר המושבעים כי צ'רנייב הודה במעורבותו בפיגוע ובקרבות הירי שאירעו בעקבותיו עם המשטרה המקומית. לטענתה, הוא הושפע מאחיו, טמירלן צ'רנייב, שנהרג במהלך חילופי האש עם השוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מטרתם של המחבלים הייתה להרוג כמה שיותר אנשים במרתון בוסטון", אמר התובע האמריקני ביל ויינרב לחבר המושבעים. צ'רנייב נאשם בשורת עבירות הכוללת 30 סעיפים הקשורים לפיגועים.

"רצו להרוג כמה שיותר". הפיגוע בבוסטון (רויטרס)

חבר המושבעים מורכב מ-18 אזרחים אמריקנים מכל קצות הקשת החברתית-כלכלית, אלא שכמעט כל החברים הם אזרחים לבנים. "מושבעים לבנים בגיל העמידה נוטים לתמוך יותר בגזר דין מוות", אמר אנליסט משפטי אמריקני לסוכנות הידיעות רויטרס.

שלושה בני אדם נהרגו ו-264 בני אדם נפצעו בפיגוע שאירע ב-15 באפריל 2013 במרתון בוסטון. האח הבכור נהרג במהלך חילופי אש שאירעו עם השוטרים, והאח הצעיר נתפס לאחר מצור והועבר לבית חולים.