דיווח: מאות הרוגים בצפון קוריאה

מגדל מגורים בן 23 קומות, שאיכלס 92 משפחות, התמוטט בבירת קוריאה הצפונית בשבוע שעבר ורק היום דווח על האסון. בצעד נדיר, הביע השלטון התנצלות בפני אזרחיו, אך סירב לפרט כמה בני אדם נהרגו או נפצעו בתקרית. "מאות אמורים היו להיהרג, בהנחה שלכל משפחה ממוצעת יש ארבע נפשות", אמר גורם רשמי

חשש למאות ההרוגים (רויטרס)

חשש למאות הרוגים בקריסת בניין בקוריאה הצפונית: סוכנויות הידיעות מדווחות על התמוטטות בניין דירות בן 23 קומות בפיונגיאנג בשבוע שעבר, שככל הנראה הביאה למותם של מאות בני אדם. על פי הדיווחים, שמגיעים כמה ימים אחרי האירוע, קוריאה הצפונית פעלה באופן חריג ונדיר כשהתנצלה בפני המשפחות השכולות על המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבנייה של בית הדירות לא נעשתה כראוי ופקחים מקצועיים עקבו אחר הבנייה בצורה חסרת אחריות", נאמר בהודעה הרשמית שיצאה מהרשויות בצפון קוריאה.

"הבנייה לא נעשתה כראוי" (רויטרס)

הממשלה המקומית אף הודתה בכך שהיו נפגעים כתוצאה מהתמוטטות הבניין, אבל לא נתנה שום פרט המעיד על מספר ההרוגים והפצועים בתקרית. לטענתה, פעולות חילוץ הלכודים מהריסות הבניין הסתיימו אתמול (שבת).

גורם רשמי בשלטון, שביקש להישאר בעילום שם, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מדובר היה בבניין בן 23 קומות, שאיכלס 92 משפחות. "מאות אמורים היו להיהרג, בהנחה שלכל משפחה ממוצעת יש ארבע נפשות", אמר הגורם.

בדוברות השלטון אישרו כי בכל קומה בבניין אכן היו ארבע דירות, אך הבהירו שלא ברור עדיין כמה אנשים היו בבניין המגורים בזמן שהתמוטט.