קוריאה הצפונית: האקסית של קים שבה מן המתים

לפני מספר חודשים דווח כי רודן קוריאה הצפונית הורה על הוצאתה להורג של חברתו לשעבר, שהשתתפה בקליפ פרובוקטיבי, אך בסוף השבוע פורסמו תמונות חדשות שלה. בכנס אף הודתה האקסית לרודן, שלכאורה העמיד אותה ואת חבריה ללהקה בפני כיתת יורים

האקסית של הרודן שרדה את ההוצאה להורג? חברתו לשעבר של מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הופיעה לפתע בטלוויזיה במהלך סוף השבוע האחרון - כתשעה חודשים לאחר שדווח במספר כלי תקשורת על הוצאתה להורג, לאחר שהשתתפה לכאורה בקליפ פרובוקטיבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזמרת היון סונג-וול, חברתו לשעבר של קים, נאמה בטלוויזיה הממלכתית במהלך עצרת אמנותית בבירה פיונגיאנג. במהלך דבריה, היון אף הודתה לקים, שבעבר נטען כי הורה על הוצאתה להורג, על מדיניותו ומנהיגותו. על פי הדיווחים בתקשורת, הזמרת אמרה כי חברה לשעבר הבטיח "להמשיך ללבות את אש היצירתיות".

בחודש אוגוסט האחרון דווח כי היון הוצאה להורג באופן אכזרי על ידי כיתת יורים, לאחר שלהקתה הקליטה קליפ פרובוקטיבי עם ביטויים מיניים. כמו כן נטען כי הלהקה החזיקה בספרי תנ"ך, שאסורים על פי החוק במדינה. השלטונות הכחישו אז את הדיווחים, וטענו כי השכנה דרום קוריאה אחראית לשמועות.

כמו כן נטען כי אשתו של קים, רי סול-ג'ו, אחראית להוראה על החיסול של חברתו לשעבר של הרודן, שניהלה איתו קשר במשך מספר שנים. היון וקים הכירו במהלך לימודים בשוויץ לפני כעשור, אך אביו של הרודן, קים ג'ונג איל המנוח, התנגד לקשר והורה על הפסקתו. בעקבות הפרידה, היון התחתנה עם קצין בצבא. עם זאת, במהלך השנים האחרונות דווח כי קים והיון ממשיכים להיפגש בחשאי.

על פי הדיווחים בחודש אוגוסט האחרון, קים הורה להוציא להורג 11 חברי הרכב מוזיקלי ובהם גם היון. "הם נורו ונרצחו בזמן שמוזיקאים אחרים החברים בלהקות ותזמורות שונות במדינה ובני המשפחות שלהם ראו הכל", נמסר באחד הדיווחים.