כ-20 הרוגים בשיטפונות עזים בסרביה ובוסניה

במהלך היומיים האחרונים משו כוחות ההצלה בבסוניה ובסרביה יותר מ-20 גופות, בעקבות הצפות קשות שהכו במדינות הבלקן. על פי הדיווחים המגיעים מהאזור, גובה המים עומד על כ-3 מטרים וכעת עמלים השלטונות על חילוצם של התושבים, שרבים מהם נותרו מנותקים מרשת החשמל

לפחות 20 בני אדם נהרגו בשיטפונות שהכו באזור סרביה ובוסניה במהלך היומיים האחרונים, בעוד כוחות ההצלה המקומיים ממשיכים לנסות ולחלץ עשרות אלפים שבתיהם הוצפו. על פי השירות המטאורולוגי בסרביה, מדובר בשיטפונות החמורים והקשים ביותר שהכו בבלקן במאה השנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיירה אוברנובאק, המרוחקת 30 קילומטרים מהבירה בלגרד, גובה המים עומד על בין שניים לשלושה מטרים. התושבים, שנותרו חסרי אונים אל מול ההצפות, עלו לגגות הבתים והמתינו לחילוץ. אחד התושבים סיפר כי הגשם שירד בלילה לא פסק אפילו לרגע. "כל העיר מוצפת במים", הוא סיפר.

מאמצי החילוץ נמשכים (ריוטרס)

היום נמשו מהמים שבע גופות באזורי השיטפונות בסרביה, לאחר שאתמול טבעו למוות שלושה בני אדם נוספים. בבוסניה אותרו ביממה האחרונה 11 גופות של תושבים שנספו באסון הטבע. בעקבות השיטפונות נותקו כ-95 אלף בתים מרשת החשמל. "כל מה שנותר הוא רק לחכות", אמר ראש ממשלת סרביה לנוכח האבדות בנפש. "עלינו לחכות לגל הבא של השיטפונות ולקוות לטוב".

מדינות האזור שיגרו סיוע (רויטרס)

מספר מדינות בהן ישראל, טורקיה, סלובניה, קרואטיה אוסטריה ולוקסמבורג כבר הודיעו כי יגישו עזרה למדינות נפגעות האסון, וישלחו אליהן צוותי מומחים, סירות גומי ומסוקים. גם ארצות הברית הכריזה כי תעביר לבוסניה 13 סירות מנוע שיסייעו בחילוץ התושבים הלכודים בבתים.