ג'נרל מוטורס נקנסה ב-35 מיליון דולר

יצרנית הרכב הוותיקה התעכבה בקריאה לתיקון תקלה במתג ההנעה במספר דגמים של מכוניותיה, ולכן תיאלץ לשלם את הקנס המקסימלי שיכול הרגולטור להטיל. כתוצאה מהתקלה נהרגו ככל הנראה 13 בני אדם בתאונות. מחלקת התחבורה האמריקנית: "יצרני הרכב צריכים לדעת שהם ייתנו את הדין"

סכום הקנס המקסימלי. ג'נרל מוטורס (AP)

יצרנית הרכב הבינלאומית ג'נרל מוטורס נקנסה היום (ו') על ידי הרגולטור בארצות הברית ב-35 מיליון דולר, זאת עקב עיכוב שנגרם בקריאתה ל-2.6 מיליון מלקוחותיה לבוא ולבדוק תקלה אפשרית במתג ההנעה במספר דגמים של החברה - כך מסרה מחלקת התחבורה של ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקנס הוא נורת אזהרה לכל יצרני הרכב. הם צריכים לדעת שהם ייתנו את הדין אם לא ידווחו ויטפלו בזמן בליקויים הקשורים לבטיחות הרכבים", אמר מזכיר מחלקת התחבורה האמריקנית אנת'וני פוקס. מדובר בסכום הענישה המקסימלי שניתן להטיל על יצרני מכוניות.

מינהל הבטיחות בדרכים בארצות הברית חוקר כבר זמן מה מדוע לקח ליצרנית הרכב הוותיקה לטפל בתלונות הצרכנים על התקלה, שככל הנראה נהרגו כתוצאה ממנה לפחות 13 בני אדם.

מנכ"ל ג'נרל מוטורס, מארי בארה, אמרה: "למדנו לקח חשוב מהפרשה הזו. מטרתנו כעת היא להפוך למובילים בתעשייה בכל הקשור לבטיחות".