ארדואן קילל מפגין: "זרע ישראל"

במהלך קטטה בין ראש ממשלת טורקיה ארדואן למפגינים בעיר סומה, קרא ארדואן לעבר אחד מהם: "למה אתה בורח, זרע ישראל?". המפגינים טוענים כי ממשלתו של ארדואן התעלמה ממחדלי בטיחות שהובילו לאסון המכרה בעיר סומה בו נספו מאות כורים

ראש ממשלת טורקיה ממשיך להסתבך: רג'פ טאיפ ארדואן תועד כשהוא מקלל מפגין נגדו ומכנה אותו: "זרע ישראל". בתמונות נראה ארדואן כשהוא צועק לעבר המפגין: "בוא ותצעק עלי מול הפנים שלי, למה אתה בורח זרע ישראל?", וספק מכה אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצל אסון קריסת המכרה בטורקיה, הרוחות במדינה סוערות גם בשל תיעוד שבו נראה אחד מיועציו של ראש הממשלה ארדואן כשהוא בועט בבטנו של מפגין.

הצעיר, שהפגין במחאה על התנהלותה הלקויה של הממשלה בטיפול באסון הלאומי, נראה בתיעוד כשהוא מרותק אל הקרקע בידי אנשי הכוחות המיוחדים שליוו את ראש הממשלה שהיה במקום. בשלב זה ניגש אל הצעיר המנוטרל יוסוף ירקל, שנחשב לאחד מיועציו הקרובים של ארדואן, ובעט בו בבטנו ללא כל סיבה הנראית לעין.

המפגין שהוכה (יוטיוב)

ההפגנות סוחפות את המדינה מאז אמש, כשבאיסטנבול התרכזו המפגינים בשלוש כיכרות שונים בעיר, כשהם קוראים קריאות בגנות הממשל ונגד העומד בראשו. באנקרה, יצאו סטודנטים לצעדת מחאה לעבר משרד האנרגיה, שם נאלצה המשטרה לפזר אותם בעזרת זרנוקי מים.

לקראת ביקורו של הנשיא הטורקי עבדללה גול בזירת האסון, פינו היום כוחות המשטרה את ההמון שעדיין מתגודד בפתח המכרה, כשגם שם התפתחו עימותים בין שוטרים לאזרחים.

על פי עדכוני הרשויות במדינה, לפחות 282 בני אדם נהרגו באסון מכרה הפחם בסומה, שהוגדר כאסון המכרות החמור במדינה. כוחות החילוץ ממשיכים גם היום לנסות ולמצוא חיים מתחת לאדמה, זאת למרות הסיכויים הקלושים.