דרום קוריאה: קפטן המעבורת שטבעה הואשם ברצח

התובע הקוריאני הגיש 14 כתבי אישום נוספים בגין רצח והזנחה נגד חברי צוות ששרדו את האסון ונמלטו מהמעבורת לפני שפעלו כדי לחלץ את הנוסעים. לפני כשבועיים התפטר מתפקידו ראש ממשלת קוריאה, והתנצל על אופן ניהול המשבר

המעבורת שטבעה בחודש שעבר (AP)

כתב אישום הוגש נגד הקפטן ועוד שלושה חברי צוות בכירים מהמעבורת שטבעה בדרום קוריאה בתחילת החודש שעבר, בגין רצח. נגד 11 חברי צוות נוספים הוגש כתב אישום בגין הזנחה. מחקירת האירוע עלה כי חברי הצוות נמלטו מהמעבורת לפני שניסו לחלץ את הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובע הקוריאני אן סאנג-דון, שמוביל את החקירה בנושא, אמר כי הקפטן, הקצין הראשון, הקצין השני והמהנדס הבכיר במעבורת נטשו אותה לפני שאר הנוסעים והביאו בכך לתוצאות קטלניות. אן הוסיף עוד כי המעבורת נפגעה ביכולתה לשמור על יציבות עקב השיפוץ שעברה. כאשר הפליגה בפעם האחרונה מטענה חרג מהמותר, ולא הייתה עליה כמות מספקת של מים שנועדו לשמור על שיווי המשקל שלה.

באסון המעבורת נהרגו יותר מ-280 בני אדם, רובם תלמידי תיכון. בעקבות האסון התפטר מתפקידו לפני כשבועיים ראש ממשלת דרום קוריאה, צ'אנג הונג-וון. "שמירה על תפקידי תהווה נטל גדול מדי על הממשל", אמר הונג-וון בהצהרה קצרה ששחרר.

"בשם הממשל אני מתנצל על כל הבעיות שהתרחשו, גם על הכישלון במניעת הטביעה וגם על אופן ניהול המשבר", אמר הונג-וון. "היו יותר מקרים של אי סדר ורשלנות באופן ניהול המשבר. אני מקווה שנפיק את הלקחים מהמקרה, כך שתאונות כמו זו לא יישנו".