אסון המכרה בטורקיה: מחאה לצד מאמצי חילוץ

ברחבי טורקיה מזועזעים מפיצוץ המכרה בסומה, בו נהרגו לפחות 232 כורים. ארדואן הכריז על 3 ימי אבל , אבל רבים סבורים שהממשל צריך לעשות יותר למען בטיחות העובדים במכרות. באנקרה יצאו עשרות סטודנטים לצעדת מחאה ובאיסטנבול מפגינים מרחו פחם על פניהם. מסביב למכרה בני משפחה עדיין מחכים לנס

מחאה באיסטנבול נגד משרד האנרגיה (זמאן)

טורקיה אבלה וזועמת על מותם של לפחות 238 כורים בפיצוץ המכרה בסומה. בכיכרות קאדיקובסקי, סיסלי ובטקסים שבאיסטנבול, הכיכר שהפכה למרכז המחאה הטורקית נגד שלטון ארדואן, נאספו עשרות מפגינים, מרחו פחם שחור על פניהם ומחו על אוזלת ידן של הרשויות בטיפול באסון. ראש ממשלת טורקיה ארדואן מסר כי ככל הנראה ישנם עוד 120 כורים לכודים במכרה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, ארגון העובדים הטורקי קרא לשביתה כללית במדינה מחר במחאה על מותם של הכורים. ראש הארגון קרא לממשל לפעול כדי לשפר את רמת הבטיחות במקומות העבודה במדינה.

בבירה אנקרה נאספו מפגינים גובן סביב שלט שעליו נכתב "הלב שלנו עם סומה". באוניברסיטה בבירה הביעו זעם על איטיות תגובתן של הרשויות בטיפול באסון, כמו גם על תנאי העבודה ורמת הבטיחות שמסופקת לעובדים במכרות.

מחאה נגד הממשל באנקרה (זמאן)

בני משפחה סביב המכרה מצפים לנס

המשטרה הטורקית הפעילה תותחי מים כדי לפזר את המפגינים בבירה, אחרי שסטודנטים התארגנו באוניברסיטת ODTU (אוניברסיטת המזרח התיכון לטכנולוגיה) לצעדת מחאה לכיוון משרד האנרגיה.

מזדהים עם הכורים באנקרה (זמאן)
ראש ממשלת טורקיה, ארדואן הגיע בשעות הצהריים לסומה כדי לפקח בעצמו על ניסיונות החילוץ. כוחות ההצלה חילצו היום פצועים והרוגים רבים מבטן האדמה. לפי משרד האנרגיה הטורקי, מניין הקורבנות באסון עומד עתה על 238. 

בטורקיה רבים סבורים שהיה ניתן להציל עוד כורים - אם הרשויות היו פועלות מהר יותר. בסומה עצמה , סביב המכרה נאספו בני משפחה רבים שמצפים עדיין לנס, מצפים לראות את יקיריהם אבל מבינים, מדבריו של שר האנרגיה הטורקי, שהסיכויים למצוא חיים - הולכים ופוחתים.