חטיפת הנערות בניגריה: צבא ארה"ב יסייע בחיפושים

מטוסי ריגול אמריקניים ינסו לאתר את 200 הנערות שנחטפו בידי ארגון הטרור האסלאמי בוקו חראם, וכוחות שיטור נשלחו יסייעו לממשל בניגריה. בכירים בממשל אובמה טוענים כי הכוחות כבר נשלחו לפני מספר ימים. אתמול נחשף אות חיים ראשון מהתלמידות

סיוע אמריקני בחיפושים (sky news)

דרמת חטיפת 200 הנערות מבית ספר בניגריה בידי ארגון אסלאמי קיצוני נמשכת וארה"ב שולחת סיוע צבאי. בכיר בממשל אובמה אמר כי חיל האוויר האמריקני שלח מטוסי ריגול ומעקב למדינה האפריקנית כדי לאסוף מידע אודות 200 התלמידות, שאותן חטפו אנשי ארגון הטרור בוקו חראם לפני כחודש. האמריקנים יעבירו את צילומי הלווין שייאספו לצבא ניגריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, נשלחו לניגריה כוחות שיטור ואכיפה אמריקנים, וכן מומחים שיעזרו במבצע החיפושים אחר הנערות. דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי אמרה כי "אנו משתפים פעולה עם ממשלת ניגריה ועם מדינות נוספות במאמצי החיפוש". גורם אאר בממשל בוושינגטון טען כי טיסות המודיעין נמשכות כבר מספר ימים.

אתמול (ב') נחשף לראשונה סרטון של הבנות המתעד 130 מהן בשבי. בסרטון אומר למצלמה מנהיג בוקו חראם, אבו-באקר שקאו, שהוא יחזיק בבנות החטופות עד שישוחררו אנשיו הכלואים בבתי הסוהר במדינה.

הממשלה בניגריה הודיעה כי לא תיענה לדרישה. מדובר בתיעוד ראשון של הבנות החטופות בשבי החוטפים, שמעיד על מצבן ומספק תשובות - ולו חלקיות - לבני משפחותיהן המודאגים של הבנות.