תמונות מהשבי: תיעוד ראשון של הנערות שנחטפו בניגריה

ארגון הטרור האיסלאמי, שמחזיק מזה כחודש בכ-200 נערות שאותן חטף מבית ספר בצפון המדינה, מפרסם סרטון בו הן נראות לראשונה כשהן מכוסות בחיג'אב. מנהיג החוטפים דורש לשחרר אנשי ארגונו הכלואים במדינה בתמורה לשחרורן. הממשל הניגרי סירבה להיענות לדרישה

סימן חיים ראשון מהבנות החטופות: כחודש לאחר שנחטפו למעלה מ-200 תלמידות בבית הספר בניגריה בידי ארגון טרור אסלאמי, חושפים היום (ב') חברי הארגון לראשונה סרטון של הבנות המתעד 130 מהן בשבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון אומר למצלמה מנהיג הארגון, אבו-באקר שקאו, שהוא יחזיק בבנות החטופות עד שישוחררו אנשי ארגון הטרור שהוא מנהיג וכלואים בבתי הסוהר במדינה. הממשלה בניגריה הודיעה כי לא תיענה לדרישה. מדובר בתיעוד ראשון של הבנות החטופות בשבי החוטפים, שמעיד על מצבן ומספק תשובות - ולו חלקיות - לבני משפחותיהן המודאגים של הבנות.

מנהיג הארגון כפי שנראה בסרטון (מתוך יוטיוב)


מנהיג ארגון הטרור טוען בסרטון כי פעל להמיר את דתן של הבנות שנחטפו לדת האיסלאם, ואף ניתן להבחין בהן בסרטון בזמן תפילה. בסרטון האחרון בו נראה מנהיג ארגון הטרור, הוא איים למכור את הבנות, כפי שארגון הטרור הזה וארגוני טרור רבים נוספים ברחבי אפריקה, עשו בעבר.

"העמיסו אותנו על משאיות, ואיימו להרוג אותנו"

אתמול נחשפו לראשונה עדויות של כמה מהצעירות שנחטפו והצליחו להימלט מהחוטפים, בו סיפרו הבנות איך הגיעו לקחת אותן בכוח מבית הספר. "כשהם נכנסו לבית הספר, הם אמרו לנו להתאסף בנקודה אחת ואז הם התחילו לשאול על מיקום הגנרטור", סיפרה אחת הבנות שניצלו מחטיפה.

"אמרנו להם שאנחנו לא יודעות איפה הוא נמצא. הם איימו להרוג אותנו אם לא נספר להם. אחר כך הם לקחו חלק מהבנות שיראו להם איפה מחסני האוכל והעבירו אותנו לשער הראשי לשם הגיעו המשאיות שלהם שהעמיסו את המזון".אחרי המזון, הועמסו גם הבנות. "הם אמרו לנו לטפס למשאיות", שיחזרה הצעירה. "לבנות שהיו בלי נעליים או בלי כיסוי ראש הם אמרו ללכת ולהביא את הפריטים, ובמקביל הציתו אש בבית הספר. המשאיות היו עמוסות מדי, ולאלו שלא נכנסו, הם אמרו ללכת. זמן קצר לאחר מכן, ברחתי בריצה מהר ככל שיכלתי, וכך ניצלתי", היא הוסיפה.

ישראל תגיש סיוע לניגריה: צוות מומחים יישלח למדינה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע אמש לנשיא ניגריה לשלוח צוות מומחים ללוחמה בטרור על מנת להתמודד עם משבר התלמידות החטופות במדינה - כך פרסמה הלילה (ב') סוכנות הידיעות רויטרס. בכך הפכה ישראל למדינה האחרונה שמציעה לניגרים את עזרתה במסגרת המשבר המתמשך.

אתמול בשעות אחר הצהריים פרסמה לשכתו של נתניהו הודעה רשמית, לפיה שוחח בטלפון עם נשיא ניגריה, גודלאק ג'ונתן, במהלך ביקורו ביפן. על פי הודעת הלשכה, ראש הממשלה הביע זעזוע עמוק בעקבות חטיפת הנערות ואמר כי ישראל מוכנה לסייע באיתורן. מעבר לכך, לשכתו של נתניהו סירבה למסור פרטים נוספים על תוכן השיחה בין השניים.

הנשיא הניגרי סיפר שנתניהו הציע לו לשלוח מומחים ישראלים להתמודדות עם אירועי טרור. "אם הידע הבינלאומי שצברה ישראל לאורך השנים נגד טרור יסייע במבצע לשחרור הנערות, ניגריה תברך על כך", אמר הנשיא.