צפו: חילוץ גור לווייתן בלב ים

דייגים ששייטו מול חופיה המערביים של אוסטרליה הבחינו בגור לווייתן, ששחה בסמוך לסירתם והסתבך במלכודת סרטנים שהציבו במים. הימאים לא השתהו לרגע וקפצו מיד למים על מנת לסייע ליונק הצעיר ולמנוע ממנו לשמש ארוחה לכרישים

החילוץ בלב ים

דייגים רבים נוהגים לשחרר את הדגים שהעלו בחכתם או לפתוח את רשתות הדיג אחרי יום מוצלח בים, אך בדרך כלל הם לא רגילים לחלץ גור לווייתנים, שזנבו נלכד בחבל סירתם. זה בדיוק מה שקרה השבוע לקבוצת דייגים מול חופי מערב אוסטרליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפלגה במרחק של 24 קילומטרים מחופיה של העיר ג'רלדטון שבאוסטרליה, הבחינו משיט הסירה ג'ו רוגן והצוות שלו בגור של לווייתן גדול סנפיר, הנאבק להיחלץ מחבל שהשתרך סביב זנבו. אנשי הצוות לא היססו, ומיד נחלצו לעזרתו של היונק הצעיר.

לאנשי הסירה התברר כי הלווייתן הסתבך במלכודת סרטנים שצפה במים באמצעות מצוף. הימאים ידעו כי אם לא יפעלו במהירות, הלווייתן יהפוך לארוחה קלה עבור הכרישים הלבנים השוחים במימי האוקיינוס. לכן ג'ו זינק מיד למים והחל לנסות לשחרר את החבל המסובך.

לאחר מאמץ רב, הצליח לבסוף הסקיפר לשחרר את זנבו של הגור באמצעות סכין. הלווייתן המאושר שהצליח לבסוף לשחות באופן חופשי, החל להתרחק לאחר מכן מן הסירה ושחה בחזרה ללב ים.