סטרלינג מתנצל: "אני לא גזען, התגרו בי"

כשבועיים אחרי שפרצה סערת הגזענות בליגת ה-NBA, מתייחס לראשונה בעלי קבוצת הלוס אנג'לס קליפרס לדברים הקשים שאמר נגד אפרו-אמריקנים. "לא האמנתי שאני מסוגל לומר דברים כאלה", אמר דונלד סטרלינג בריאיון לרשת CNN. "דחפו אותי לומר אותם"

"התגרו בי". סטרלינג

יותר משבועיים עברו מאז נחשפה הקלטת שבה נשמע הבעלים של קבוצת הכדורסל לוס אנג'לס קליפרס מביע הערות גזעניות כלפי אפרו-אמריקנים, והלילה (ב'), לראשונה מאז שפרצה הסערה, התייחס דונלד סטרלינג להתבטאות שהובילה להרחקתו מליגת ה-NBA לכל שארית חייו ולקנס בסכום של 2.5 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון שהעניק לרשת CNN התנצל סטרלינג על דבריו ואמר כי גורמים שונים "דחפו" אותו לומר אותם. "כששמעתי את הקלטת לא האמנתי שאני מסוגל לומר דברים כאלה", אמר סטרלינג לכתב הרשת אנדרסון קופר. "אני לא יודע מדוע הבחורה (שעמה שוחח סטרלינג) גרמה לי לומר מילים שכאלה".

במהלך הריאיון נשאל סטרלינג האם לטענתו משכו אותו בלשונו והוא ענה בחיוב. "התגרו בי", אמר סטרלינג. "זאת לא הדרך בה אני נוהג לדבר. אני לא מדבר על אנשים מעולם. אני בדרך כלל מדבר על רעיונות ודברים אחרים. אני לא מדבר על אנשים".

"אני לא גזען", הדגיש איש העסקים בן ה-80. "עשיתי טעות איומה ואני מדבר פה היום כדי להתנצל ולבקש סליחה מכל מי שנפגע מדבריי". על השאלה מדוע לקח לו זמן רב להביע צער על הדברים, השיב סטרלינג כי "הייתי בסערת רגשות בעקבות הפרשה. זה קשה לי במיוחד בגלל שטעיתי. אני לא יודע איך לתקן את מעשיי".

בלב הסערה. מג'יק ג'ונסון

השיחה שחוללה את הסערה

בסוף החודש שעבר פורסמה הקלטה של שיחת טלפון שבה נשמע לכאורה סטרלינג, כשהוא נוזף בבת זוגו הצעירה על כך שהעזה להצטלם עם אדם שחור ולהעלות את התמונה לרשת. הדברים זכו לתהודה יוצאת דופן בעוצמתה, כשאתלטים, סלבריטאים ואפילו הנשיא אובמה עצמו קראו להילחם באמירות ובאיש שאחראי להן.

השיחה הטעונה התרחשה לאחר שהצעירה, וי סטיביאנו, העלתה לאינסטגרם תמונה שלה מחובקת עם מג'יק ג'ונסון, כוכב עבר שחור ב-NBA ואחת הדמויות האהובות והמזוהות ביותר עם משחק הכדורסל בארה"ב. סטרלינג נשמע כשהוא פונה אל האישה, שהיא עצמה ממוצא מקסיקני ואפרו אמריקני, ודורש ממנה להפסיק להתיידד עם אפרו-אמריקניים.

"מטריד אותי מאוד שאת רוצה לפרסם שאת מתרועעת עם אנשים שחורים, את באמת חייבת לעשות זאת?", אמר סטרלינג בהקלטה הנפיצה שפורסמה באתר הרכילות TMZ. "את יכולה לשכב עם אנשים שחורים, את יכולה לעשות כל מה שאת רוצה איתם, אך המעט שאני מבקש הוא שלא תפיצי את זה, ושלא תביאי אותם למשחקים שלי".