נשיא ניגריה: "נתניהו הציע לשלוח מומחי טרור"

נשיא ניגריה התייחס הלילה לשיחת הטלפון שניהל אמש עם ראש הממשלה ואמר כי נתניהו הציע לו לשלוח מומחי טרור על מנת לסייע בשחרור 200 התלמידות שנחטפו ע"י ארגון טרור לפני כחודש במדינה. "נשמח מאוד אם ישראל תחלוק את הידע הבינלאומי הרב שצברה במהלך השנים בהמתמודדות עם טרור", אמר הנשיא

הציע סיוע. נתניהו (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע אמש לנשיא ניגריה לשלוח צוות מומחים ללוחמה בטרור על מנת להתמודד עם משבר התלמידות החטופות במדינה - כך פרסמה הלילה (ב') סוכנות הידיעות רויטרס. בכך הפכה ישראל למדינה האחרונה שמציעה לניגרים את עזרתה במסגרת המשבר המתמשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול בשעות אחר הצהריים פרסמה לשכתו של נתניהו הודעה רשמית, לפיה שוחח בטלפון עם נשיא ניגריה, גודלאק ג'ונתן, במהלך ביקורו ביפן. על פי הודעת הלשכה, ראש הממשלה הביע זעזוע עמוק בעקבות חטיפת הנערות ואמר כי ישראל מוכנה לסייע באיתורן. מעבר לכך, לשכתו של נתניהו סירבה למסור פרטים נוספים על תוכן השיחה בין השניים.

הלילה מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס כי הנשיא הניגרי סיפר שנתניהו הציע לו לשלוח מומחים ישראלים להתמודדות עם אירועי טרור. "אם הידע הבינלאומי שצברה ישראל לאורך השנים נגד טרור יסייע במבצע לשחרור הנערות ניגריה תברך על כך", אמר הנשיא.

אחת התלמידות שנמלטו (רויטרס)

276 תלמידות נחטפו מחטיבת הביניים

במקביל להצעה הישראלית לסייע, פנו לניגריה מדינות רבות נוספות המעוניינות לעזור בפתרון המשבר. "אני מאוד אופטימי מכך שהקהילה הבינלאומית מתגייסת צבאית ומודיעינית לתמוך במאמציה של ניגריה לשחרור הנערות", אמר ג'ונתן. "אני מאמין שבקרוב מאוד נגיע להצלחות".

כ-276 תלמידות נחטפו על ידי ארגון הטרור "בוקו חראם" לפני כחודש, לאחר שאנשי הארגון פשטו על חטיבת ביניים בכפר צ'יבוק בדרום-מזרח ניגריה. כמה מהתלמידות הצליחו להימלט מידיהם של החוטפים, אך כ-200 נערות עדיין נותרו בשבי.