חמינאי על תכנית הטילים: "דרישות המערב טיפשיות ואידיוטיות"

אירן לא מתרגשת מדרישות המערב להטיל מגבלות על תכנית הטילים של הצבא: המנהיג הרוחני חמינאי אומר כי מדובר בדרישות אידיוטיות, וטוען כי הוא לא יגביל את התכנית כל עוד המערב מאיים על אירן בתגובה צבאית. "משמרות המהפכה צריכים לעבור לייצור המוני, זאת חובה של כל לובש מדים", אמר בטהרן

לא מפחד. האיתוללה חמינאי (רויטרס)

המנהיג העליון של אירן האיתוללה חמינאי אמר היום (א') ציפיות מדינות המערב להגביל את תכנית הטילים של אירן הן "טיפשיות ואידיוטיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעצרת ענק של משמרות המהפכה בטהרן, לעג חמינאי לדרישות שמדינות המערב הציבו מול אירן וקרא לחיילים שמולו לייצר 'המוני טילים'. ארה"ב וחלק ממדינות המערב טענו בעבר כי הן מודאגות מתכנית הגרעין מחשש שהטילים יוכלו לשאת ראשי נפץ גרעיניים.

"הם מצפים שנגביל את תכנית הטילים שלנו בזמן שהם ממשיכים לאיים על אירן בתגובה צבאית. לכן זו דרישה טיפשית ואידיוטית", אמר חמינאי.

"משמרות המהפכה צריכים, באופן חד משמעי, להוציא לפועל את התכנית ולא להסתפק במצב הנוכחי. צריך להעביר את הטילים לייצור המוני. זוהי חובה ראשונה במעלה של כל הכוחות הצבאיים", הוסיף המנהיג הרוחני של הרפובליקה האיסלאמית.

הדברים נאמרים כשבמקביל מתנהל בעצלתיים המשא ומתן הגרעיני בין אירן למעצמות הגרעין. אחרי הסכם הביניים החלקי בין המדינות, אליו ישראל התנגדה בקולניות, נמשכים המגעים בין המערב לאירן בניסיון להגיע להסכם שיסדיר את תכנית הגרעין האירנית אך הצדדים עדיין לא הגיעו למסקנות סופיות.