פוטין מפגין יכולות על מגרש ההוקי

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ושר ההגנה שלו, שמפגינים איפוק מול אוקראינה, שחררו אגרסיות על מגרש ההוקי בעיר הנופש סוצ'י. לפני תחילת המשחק הנשיא יזם דקת דומיה לזכר קורבנות העימות האלים בתחילת החודש בין חמושים פרו-רוסים לבין כוחות הביטחון האוקראינים

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הגיע אמש לעיר סוצ'י והשתתף במשחק הוקי, במהלכו יזם דקת דומיה לזכר ההרוגים בעימותים בעיר מירופול במזרח אוקראינה בתחילת החודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשחק, שנערך במסגרת "ליגת ההוקי הלילית", ליגה שאינה מקצועית, הביאה למגרש הקרח את הנשיא הרוסי שכבר הפגין בעבר את היכולות שלו במשחק האגרסיבי. אבל הפעם הוא לא התייצב לבד: גם שר ההגנה העסוק של רוסיה, סרגיי שויגו ששיחק לצידם של שחקנים מקצוענים שפרשו לאחרונה, התייצב לאירוע.

במהלך המשחק פוטין אף הצליח להבקיע את ההגנה של הקבוצה היריבה, לקול עידוד הקהל. "אין לנו מנצחים או מפסידים, זה משחק ידידותי, וכולנו נהנים מזה", אמר פוטין לעיתונאים שהוזמנו לאירוע.

ליגת ההוקי הלילית נוסדה על ידי הנשיא ב-2011, כדי שמי שבחר בדרך החיים התחרותית על הקרח, לא יפסיק להתחרות גם אחרי גיל ארבעים.

כדי להבהיר את המדיניות של פוטין בימים האחרונים, דאג הנשיא הרוסי שדגל אוקראינה ייתלה בסמוך לדגל רוסיה. דקת הדומייה בתחילת המשחק הוקדשה לא רק לחמושים שמתו במהלך הקרבות סביב תחנת המשטרה במירופול לפני חמישה ימים, ומוגדרים "פרו-רוסים", אלא גם לאלו האוקראינים. על פי הדיווחים במהלך הקרבות בעיר נהרגו כ-20 בני אדם, ועוד עשרה נפצעו.