מעכשיו אמרו: דוקטור צ'לסי קלינטון

היא הייתה מוכרת כילדה הביישנית של הזוג הנשיאותי, אך בשנים האחרונות צ'לסי קלינטון צוברת שם בפני עצמה. היום היא צפויה לקבל תואר דוקטור מאוניברסיטת אוקספורד בנוכחות הוריה, ביל והילארי. "היא תמיד חשבה שהיא חכמה ממני, כנראה שצדקה", אמר אביה

תואר לבת הנשיאותית (רויטרס)

נשיא ארצות הברית לשעבר ומזכירת המדינה האמריקנית לשעבר נמצאים בביקור יוצא דופן באוקספורד שבבריטניה - שם במהלך סוף השבוע ישתתפו בטקס חלוקת התואר של בתם, צ'לסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צ'לסי קלינטון צפויה לקבל את תואר הדוקטורט ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה היוקרתית, שבה למד בעבר גם אביה בשנות השישים. למרות העניין הרב סביב הגעתו של הנשיא לשעבר, מי שמושכת לא מעט מאת תשומת הלב היא דווקא הילארי - שעשויה להכריז בקרוב על כוונתה להתמודד לנשיאות ארה"ב.

שנת 2014 מתגלה כשנה פוריה במיוחד עבור קלינטון בת ה-34, שהודיעה רק לאחרונה כי היא ובעלה מארק מזבינסקי מצפים ללידת ילדם הראשון בסתיו הקרוב. בנוסף היא החלה בשנה האחרונה לקחת חלק משמעותי יותר בקרן המשפחתית, שבה היא משמשת כסגנית יושבת הראש.

כלי התקשורת בארה"ב מעריכים כי אם הילארי תחליט לבסוף להתמודד על המשרה הרמה, צ'לסי תהווה נכס משמעותי בניסיון להשיג את קולותיהם של המצביעים הצעירים. בשנים האחרונות מי שהייתה מוכרת בילדה מבוישת העומדת בצל הוריה הופכת לאישה מרשימה, הפועלת למען הגדלת המודעות לבריאות הציבור ולמלחמה נגד השמנת יתר בקרב ילדים.

בריאיון שהעניק לג'ימי קימל בחודש אפריל האחרון, הדגיש הנשיא לשעבר כי התואר אותו צפויה בתו לקבל יהיה הרביעי שלה. "יהיו לה תארים רבים - כמו לשני הוריה יחד", אמר קלינטון בהומור. "כשהיא הייתה צעירה יותר, כמו כל שאר הילדים היא חשבה שהיא חכמה ממני, אבל עכשיו מסתבר שהיא כנראה צדקה".