אובמה קיבל פרס משפילברג והזהיר מעליית האנטישמיות

"אם ניצולי השואה לימדו אותנו משהו ,זה העובדה שהשתיקה היא משתפת הפעולה הטובה ביותר של הרשע", אמר נשיא ארה"ב במהלך טקס שבו קיבל פרס על פועלו למען האנושות. "אמריקה צריכה להביע את דעתה נגד כל מי שמאיים על קיומה של ישראל"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה קיבל פרס על פועלו למען האנושות מהבמאי סטיבן שפילברג, העומד בראש קרן השואה של אוניברסיטת דרום קליפורניה, וניצל את הבמה כדי להזהיר מפני מעשיהם הלא אנושיים של בני האדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך נאומו בטקס, שנערך אמש במוזיאון השואה שהוקם על ידי שפילברג אחרי שיצר את הסרט רשימת שינדלר, הזכיר אובמה כמה מהזוועות שמתרחשות כעת בעולם והתייחס למלחמת האזרחים בסוריה, לחטיפת 200 הנערות בניגריה על ידי קיצונים מוסלמים ולעימותים הקטלניים באוקראינה. נשיא ארה"ב התריע מפני עליית האנטישמיות ואמר: "אמריקה צריכה להביע את דעתה נגד כל מי שמאיים על קיומה של ישראל, אי אפשר לערער את הנאמנות של ארצות הברית לביטחונה של ישראל".

אובמה

"ראינו בשבועות האחרונים מתקפות נגד יהודים ברחובות ערים גדולות במערב וצלבי קרס שרוססו במקומות ציבוריים. מכמה ממשלות זרות, שמענו האשמות אנטישמיות בצורתן הגרועה ביותר", הוסיף אובמה. "באוקראינה ראינו עלונים מגעילים שקראו ליהודים לצאת ולהירשם, וכאן אצלנו בקנזס ראינו אירוע ירי טראגי. זה מפתה להגיד שאלו אירועים בודדים, אבל אם ניצולי השואה לימדו אותנו משהו, זה העובדה שהשתיקה היא משתפת הפעולה הטובה ביותר של הרשע". 

 במהלך טקס הענקת הפרס הופיע גם ברוס ספרינגסטין ששר את ה"ארץ המובטחת" ו"רוקדים בחשיכה", כשבין המשתתפים היו גם קונן אובראיין, ברברה סטרייסנד וליאם ניסן.